Premier League: Kolejna porażka drużyny Artura Boruca

Bezcenne trzy punkty zgarnęło Newcastle United w meczu 36. kolejki Premier League. Sroki wygrały z Crystal Palace 1:0. Tymczasem kolejnej porażki doznała drużyna Artura Boruca - AFC Bournemouth.

Bartosz Zimkowski
Artur Boruc Newspix / Celtic SNS / Na zdjęciu: Artur Boruc

Po dwóch remisach z rzędu Newcastle United nie mogło sobie już pozwolić na utratę punktów. Tym bardziej, że na St James Park przejechało Crystal Palace będące w bardzo słabej dyspozycji. Newcastle mogło wydostać się ze strefy spadkowej, gdyby ograło Orły, a punkty ze Stoke City pogubił Sunderland.

Pierwsza opcja sprawdziła się, ponieważ podopieczni Rafaela Beniteza zwyciężyli 1:0. Jedynego gola zdobył strzałem z rzutu wolnego Andros Townsend. Goście mieli doskonałą okazję do wyrównania, ponieważ Yohan Cabaye zmarnował rzut karny. Jego uderzenie zatrzymał Karl Darlow.

Sunderland nie sięgnął po komplet punktów na Britannia Stadium. Najlepszy zawodnik The Potters tego sezonu Marko Arnautović tuż po zmianie stron dał prowadzenie Stoke i Czarne Koty znalazły się w trudnej sytuacji. Ostatecznie zremisowały, ponieważ w 90. minucie Jermain Defoe wykorzystał "jedenastkę" i dał Sunderlandowi cenny punkt. Sprawił on jednak, że spadł do strefy spadkowej i ma jedno "oczko" mniej od Newcastle.

17 porażki w Premier League doznało w tym sezonie AFC Bournemouth. Beniaminek uległ na Goodison Park Evertonowi 1:2, a między słupkami gości stał Artur Boruc. Polaka pokonał najpierw Tom Cleverley, a w drugiej połowie Leighton Baines.

Blisko czwartej wygranej w sezonie była Aston Villa. The Villans - którzy już spadli do The Championship - prowadzili na wyjeździe z Watford 2:1, ale w 90. minucie dwukrotnie do ich siatki trafił Troy Deeney i to Szerszenie zwyciężyły 3:2.

Wyniki sobotnich meczów 36. kolejki Premier League:

Everton - AFC Bournemouth 2:1 (1:1)
1:0 - Tom Cleverley 7'
1:1 - Marc Pugh 9'
2:1 - Leighton Baines 64'

Newcastle United - Crystal Palace 1:0 (0:0)
1:0 - Andros Townsend 58'

W 70. minucie Yohan Cabaye (Crystal Palace) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Stoke City - Sunderland AFC 1:1 (0:0)
1:0 - Marko Arnautovic 50'
1:1 - Jermain Defoe (k.) 90'

Watford FC - Aston Villa 3:2 (1:1)
0:1 - Ciaran Clark 28'
1:1 - Almen Abdi 45'
1:2 - Jordan Ayew 48'
2:2 - Troy Deeney 90'