II liga: Puszcza Niepołomice złamała obronę Błękitnych Stargard w minutę

Zanim Błękitni Stargard przyjechali do Niepołomic stracili dwa gole w ośmiu kolejkach rundy wiosennej. Puszcza znalazła sposób na złamanie obrony przeciwnika w minutę, a ostatecznie zwyciężyła 3:1.

Puszcza Niepołomice przegrała po raz ostatni 31 października z Okocimskim Brzesko. Od tego czasu ma bilans sześć zwycięstw i siedem remisów. Poprawiła go jeszcze w meczu z Błękitnymi Stargard.

Niepołomiczanie potrzebowali minuty, by otworzyć wynik. Damian Lepiarz zachował się sprytnie w polu karnym Błękitnych i pokonał Marka Ufnala. W 12. minucie Puszcza podwoiła przewagę dzięki strzałowi Michała Czarnego. Od tego momentu mogła kontrolować wydarzenia na murawie. Była pewna tego co robi i grała rozsądnie. Błękitni bardziej próbowali niż odgryzali się gospodarzom.

- Z pierwszej połowy jestem zadowolony. Błyskawicznie objęliśmy prowadzenie i niebawem powiększyliśmy je. Miało to duży wpływ na mecz. Błękitni to jedna z lepszych drużyn pod względem piłkarskim, jaka ostatnio przyjechała do Niepołomic - ocenił trener Tomasz Tułacz.

Po przerwie atakowały już obie drużyny. W 50. minucie Dominik Maluga strzelił na 3:0 do pustej bramki po podaniu z lewej strony. Tym samym Błękitni stracili w niespełna godzinę więcej goli niż w ośmiu poprzednich meczach. Trener Krzysztof Kapuściński mógł nie poznawać swoich obrońców.

Przyjezdni nie mieli już szans na zwycięstwo, ale postarali się o gola honorowego. Pudłowali Wojciech Fadecki oraz Michał Magnuski. Całe towarzystwo zawstydził defensor Ariel Wawszczyk, który huknął na 3:1 z ostrego kąta. To wszystko na co było stać Błękitnych.

- Szybko stracone przez nas bramki ustawiły mecz. Później zrobiło się nerwowo, przez co mecz nie był najpiękniejszy, a w rezultacie przegraliśmy - powiedział trener Krzysztof Kapuściński.

Drużyna z Pomorza Zachodniego zagrała najgorszy mecz w rundzie wiosennej. Za karę spadła o dwie pozycje w tabeli. Błękitni mają cztery oczka zaliczki nad strefą spadkową. Misja utrzymanie wydawała się być zakończona powodzeniem, tymczasem stargardzianie zrobili sobie urlop od punktowania.

Puszcza Niepołomice - Błękitni Stargard 3:1 (2:0)
1:0 - Damian Lepiarz 1'
2:0 - Michał Czarny 12'
3:0 - Dominik Maluga 50'
3:1 - Ariel Wawszczyk 70'

Puszcza: Marcin Staniszewski - Michał Mikołajczyk, Michał Czarny, Arkadiusz Garzeł, Dawid Abramowicz - Damian Lepiarz, Longinus Uwakwe (58' Dariusz Gawęcki) - Dominik Maluga (72' Daniel Barbus), Maciej Domański, Kamil Łączek (77' Filip Wójcik) - Mateusz Broź (66' Roman Stepankow).

Błękitni: Marek Ufnal - Grzegorz Szymusik (90' Patryk Włóka), Arkadiusz Jasitczak, Tomasz Pustelnik, Ariel Wawszczyk - Paweł Lisowski, Bartosz Flis (75' Sebastian Inczewski) - Maciej Więcek (46' Bartłomiej Zdunek), Jakub Okuszko (60' Wojciech Baszak), Wojciech Fadecki - Michał Magnuski.

Żółte kartki: Maluga, Uwakwe, Gawęcki (Puszcza) oraz Więcek, Magnuski, Fadecki, Inczewski (Błękitni).

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!