Chrobry Głogów bezlitosny dla Wigier Suwałki. Maciej Górski idzie po koronę

Chrobry Głogów jest pierwszym klubem, który pokonał Wigry Suwałki prowadzone przez Dominika Nowaka. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:0, a gola zdobył nowy współlider klasyfikacji strzelców Maciej Górski.

Piłkarze Chrobrego Głogów / Piłkarze Chrobrego Głogów

Maciej Górski otworzył wynik meczu w 29. minucie strzałem z rzutu karnego. Od piątku "Góral" jest współliderem klasyfikacji strzelców. Tak samo jak Szymon Lewicki z Zawiszy Bydgoszcz ma na koncie 14 goli, więc walka o koronę zapowiada się pasjonująco. Dzieła zniszczenia Wigier Suwałki dopełnili po przerwie Kevin Lafrance oraz Mateusz Machaj. Chrobry jest pretendentem do miejsca na podium, a Wigry kandydatem do spadku.

Pierwsza połowa meczu nie dostarczyła wielkich emocji. Wigry chciały przede wszystkim nie stracić gola i wyczekać swoją szansę na wyprowadzenie kontrataku. W końcu nastąpił przełom, czyli bramka z rzutu karnego Górskiego. Napastnik wziął na swoje barki odpowiedzialność, wbrew zasadzie, że poszkodowany nie powinien być egzekutorem jedenastki.

Przyjezdni zrewanżowali się tylko niecelnym strzałem Bartłomieja Kalinkowskiego. To niewiele jak na drużynę, która pod wodzą Dominika Nowaka punktowała najlepiej na zapleczu Ekstraklasy. Najgorsze dla niej dopiero nadciągało. Chrobry nabrał wiatru w żagle i po przerwie zadbał o efektowne zwycięstwo.

Kevin Lafrance podwyższył na 2:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a Mateusz Machaj ustalił wynik w 69. minucie znakomitym strzałem z dystansu w okienko. Środkowy pomocnik zanotował w tym meczu nie tylko piękne trafienie, ale również asystę.

Przyjezdni próbowali jakkolwiek odpowiedzieć, ale kompletnie nie potrafili wstrzelić się w światło bramki Chrobrego. Kalinkowski, Gąska, a na koniec Kądzior uderzyli mocno, ale niecelnie. Wigry wyjechały więc z Głogowa w podłych nastrojach i z bagażem trzech bramek.

Drużyna ze wschodu Polski poniosła pierwszą porażkę pod wodzą Nowaka i nie uciekła z okolic strefy spadkowej. 44-latkowi kompletnie nie wyszedł powrót do Głogowa. Szkoleniowiec mieszka na co dzień w Polkowicach, a przez dwa lata był menedżerem Chrobrego. Doskonale mu znana ekipa była bezlitosna.

Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 3:0 (1:0)
1:0 - Maciej Górski (kar.) 29'
2:0 - Kevin Lafrance 50'
3:0 - Mateusz Machaj 69'

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Kevin Lafrance, Michał Michalec, Karol Hodowany - Szymon Drewniak, Mateusz Machaj (76' Sławomir Wojciechowski) - Damian Sędziak (58' Marcel Gąsior), Łukasz Szczepaniak, Dominik Kościelniak (84' Bartosz Machaj) - Maciej Górski.

Wigry: Karol Salik - Artur Bogusz, Martin Baran, Adrian Karankiewicz, Jakub Bartkowski - Bartłomiej Kalinkowski, Omar Santana - Damian Kądzior, Kamil Adamek, Damian Gąska (81' Miłosz Kozak) - Kamil Zapolnik (74' Bartosz Biel).

Żółte kartki: Hodowany, Gąsior (Chrobry) oraz Baran, Gąska (Wigry).

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Czy Maciej Górski zostanie królem strzelców I ligi?