Bundesliga: Fatalna sytuacja VfB Stuttgart

VfB Stuttgart zmierza w kierunku 2. Bundesligi. Drużyna Przemysława Tytonia doznała kolejnej porażki, tym razem nie dający rady FSV Mainz (1:3) i przed ostatnią kolejką jej sytuacja w tabeli jest dramatyczna.

Sebastian Najman
PAP/EPA / DANIEL MAURER

Początkowo wydawało się, że VfB będzie w stanie wywalczyć arcyważne punkty. Gospodarze już w 6. minucie za sprawą Christiana Gentnera otworzyli wynik. Na tym jednak należy zakończyć chwalenie kolegów Przemysława Tytonia, który tym razem przesiedział całe zawody na ławce rezerwowych. W kolejnych fragmentach to ekipa z Mainz prezentowała się dużo lepiej i udokumentowała to trzema golami.

VfB na kolejkę przed zakończeniem sezonu plasuje się na przedostatnim miejscu, mając na swoim koncie 33 punkty.

Bezcenne zwycięstwo odnieśli gracze Darmstadt, którzy triumfowali w Berlinie dzięki trafieniom Jerome'a Gondorfa oraz Sandro Wagnera. Niemiec w 88. minucie co prawda wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę, ale nie przeszkodziło to jego drużynie w dowiezieniu korzystnego rezultatu.

Do "polskiego meczu" doszło w Hanowerze, gdzie Artur Sobiech (76 minut na boisku) zmierzył się z Eugenem Polanskim (53 minuty na boisku i żółta kartka). Górą ekipa 25-letniego napastnika. Skromne zwycięstwo zapewnił jej Hiroshi Kiyotake.

O dużym pechu może mówić Schalke. W 82. minucie prowadzenie Niebieskim dał Klaas-Jan Huntelaar, lecz radość w szeregach 7-krotnych mistrzów Niemiec prysła, gdy tuż przed końcowym gwizdkiem odpowiedział Daniel Baier.

Bezbramkowym remisem zakończył się natomiast pojedynek FC Koeln z Werderem. Taki rezultat oznacza, że klub z Bremy spadł na miejsce barażowe. Broniący barw Koziołków Paweł Olkowski nie pojawił się na murawie.