Sensacyjna porażka Atletico! Finalista Ligi Mistrzów odpadł z walki o mistrzostwo!

Atletico Madryt niespodziewanie przegrało z ostatnim w tabeli Levante UD 1:2 i straciło szanse na mistrzostwo Hiszpanii!

Michał Piegza
Fernando Torres PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Fernando Torres

Wicelider Primera Division Atletico Madryt świetnie rozpoczął wyjazdowy mecz z ostatnim w tabeli Levante UD. Już pierwsza akcja gości zakończyła się bramką. W 2. minucie Koke prostopadle dograł do Fernando Torresa, a ten w sytuacji sam na sam lekko trącił piłkę i ta wpadła do bramki.

Wydawało się, że Atletico ma mecz pod kontrolą. Z przodu aktywny był strzelec gola, który miał kilka kolejnych bramkowych okazji. W 15. minucie napastnik uderzył z pola karnego tuż obok słupka. Z kolei osiem minut później Torres omal nie doszedł do dośrodkowanej z rogu piłki, kiedy Diego Marino minął się z wrzutką.

W 30. minucie dość niespodziewanie Levante doprowadziło do wyrównania. Prawą stroną w okolice linii bocznej przedostał się Mauricio Cuero, który dośrodkował, a Victor Casadesus głową trafił w okienko bramki Jana Oblaka.

Po zmianie stron przewagę uzyskali goście. W 54. minucie po wrzutce piłki z narożnika boiska i trąceniu jej przez partnera Stefan Savić uderzył głową tuż obok słupka. Levante swoją szansę miało dziesięć minut później, kiedy Casadesus głową przelobował Oblaka, ale piłka minęła cel.

Kwadrans przed końcem bramkę dla Atletico powinien zdobyć wprowadzony po przerwie Antoine Griezmann. Jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz.

W ostatnich minutach goście postawili wszystko na jedną kartę i słono za to zapłacili. W 90. minucie kontra Levante, Morales podał do Giuseppe Rossiego, a ten w sytuacji sam na sam zdobył gola i pozbawił Atletico szans na mistrzostwo Hiszpanii!

Levante - Atletico Madryt 2:1 (1:1)
0:1 - Fernando Torres 2'
1:1 - Victor Casadesus 30'
2:1 - Giuseppe Rossi 90'

Levante UD: Diego Marino - Pedro Lopez, Carl Medjani, David Navarro, Juan Francisco Garcia, Verza (64' Simao Junior), Jefferson Lerma, Mauricio Cuero (46' Ruben Garcia), Joan Verdu, Jose Luis Morales, Victor Casadesus (79' Giuseppe Rossi).

Atletico Madryt: Jan Oblak - Juanfran, Jose Maria Gimenez, Stefan Savić, Filipe Luis, Saul Niguez, Gabi (70' Thomas Partey), Augusto Fernandez (46' Yannick Ferreira Carrasco), Koke, Angel Correa (46' Antoine Griezmann), Fernando Torres.