Znamy pierwszego spadkowicza! Termalica Bruk-Bet już pewna utrzymania!

Podbeskidzie Bielsko-Biała pierwszym spadkowiczem z Ekstraklasy! Górale w haniebnym stylu przegrali na wyjeździe z Górnikiem Łęczna aż 1:5. Dzięki samobójczej bramce utrzymała się natomiast Termalica Bruk-Bet Nieciecza!

Szymon Mierzyński
PAP / Jacek Bednarczyk

Podopieczni Piotra Mandrysza wygrali w Białymstoku z Jagiellonią, a decydujący gol padł w 80. minucie po tym jak Igors Tarasovs niefortunnie przeciął dośrodkowanie Dawida Plizgi i wślizgiem skierował piłkę do własnej siatki.

Ten wynik sprawia, że niepewny ekstraklasowego bytu jest jeszcze Górnik Łęczna. Zespół z Lubelszczyzny rozgromił Podbeskidzie, lecz do pełni szczęścia było mu również potrzebne spełnienie jednego z trzech warunków: porażka Górnika Zabrze, porażka Termaliki Bruk-Bet lub remis w meczach z udziałem obu tych ekip.

Do 80. minuty pojedynku w Białymstoku realizował się szczęśliwy scenariusz dla łęcznian, ale samobójcze trafienie Tarasovsa ucieszyło zawodników Piotra Mandrysza, a pogromcy Górali muszą jeszcze walczyć. I tak są jednak w niezłej sytuacji, bo w ostatniej kolejce do wywalczenia utrzymania wystarczy im remis we Wrocławiu ze Śląskiem.

Poza drużyną z Bielska-Białej, która już spadła z Ekstraklasy, w najgorszym położeniu znajduje się Górnik Zabrze. Jemu nic konkretnego nie dał bezbramkowy remis z Koroną Kielce. Zespół Jana Żurka będzie musiał bowiem wygrać w Niecieczy, a dodatkowo liczyć na porażkę Górnika Łęczna we Wrocławiu.