Pogoń - Olimpia: Goście wyszli ponad "kreskę"

Pogoń Siedlce i Olimpia Grudziądz są zagrożone spadkiem z I ligi. W bezpośrednim starciu lepsi okazali się goście, którzy wygrali 2:1.

Michał Piegza
piłkarze Olimpii Grudziądz WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii Grudziądz

Olimpia Grudziądz jesienią "umarła", ale wiosną narodziła się ponownie. Zespół prowadzony przez Jacka Paszulewicza systematyczne odrabiał straty i na cztery kolejki przed końcem sezonu znajduje się ponad kreską.

Mecz z również zagrożoną spadkiem Pogonią był nerwowy. Na boisku było sporo walki, ale niewiele spięć podbramkowych. Spotkanie często było przerywane przez sędziego, a strzałów było jak na lekarstwo.

Po zmianie stron przewagę uzyskali zawodnicy Pogoni, ale nie potrafili poważniej zagrozić bramce rywala. Kwadrans przed końcem pierwszy cios zadali goście. Po kontrze Nildo podał do Adama Banasiaka, a ten wyprowadził Olimpię na prowadzenie.

Wydawało się, że po objęciu prowadzenia zespół z Grudziądza wygra. Tymczasem cztery minuty później ponownie był remis. Mocny strzał oddał wprowadzony tuż po przerwie Mariusz Rybicki i piłka przełamała ręce Bartosza Fabiniaka wpadając do bramki.

Podział punktów? Nic z tych rzeczy. To Olimpia po kolejnych czterech minutach zdobyła zwycięskiego gola. Po dośrodkowaniu do piłki doszedł Nildo i strzałem głową trafił do bramki.

W końcówce gospodarze chcieli doprowadzić do remisu, ale defensywa z Grudziądza nie dała się zaskoczyć.

Pogoń Siedlce - Olimpia Grudziądz 1:2 (0:0)
0:1 - Adam Banasiak 75'
1:1 - Mariusz Rybicki 79'
1:2 - Nildo 83'

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Rafał Zembrowski, Mateusz Żytko, Rafał Augustyniak - Dawid Dzięgielewski (58' Damian Świerblewski), Daniel Dybiec (81' Marcin Paczkowski), Bartosz Osoliński, Kamil Jonkisz - Daniel Gołębiewski, Adam Duda (46' Mariusz Rybicki).

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Marcin Woźniak - Michal Piter-Bucko, Nildo, Sebastian Bartlewski (54' Kamil Kurowski), Patryk Skórecki, Adam Banasiak (86' Piotr Darmochwał) - Marcin Smoliński (80' Dejan Zigon).

Żółte kartki: Mateusz Żytko, Bartosz Osoliński (Pogoń) oraz Marcin Woźniak (Olimpia).