Jan Urban: Rzeczywiście, w Lechu będzie trochę zmian

KGHM Zagłębie Lubin pokonało 3:0 Lecha Poznań i zapewniło sobie awans do europejskich pucharów. - Po straconej bramce zeszło z nas już powietrze - skomentował Jan Urban, trener Kolejorza.

Artur Długosz
PAP/Bartłomiej Zborowski / PAP/Bartłomiej Zborowski

Pierwsza połowa środowego spotkania w Lubinie zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie trzy gole strzelili jednak zawodnicy KGHM Zagłębia. Ostatecznie ustępujący mistrz Polski przegrał 0:3.

- Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało, że tak może zakończyć się to spotkanie. Wydaje mi się, że ta część meczu była wyrównana. Po straconej bramce natomiast zeszło z nas już powietrze. Nie mieliśmy argumentów, żeby strzelić gola, żeby wejść znowu w to spotkanie - mówił Jan Urban.

- Nie udało nam się powalczyć o czwarte miejsce. Widać, że wielu zawodników myśli o innych rzeczach, bo rzeczywiście w Lechu będzie trochę zmian.

W podstawowym składzie Lecha zagrał 17-letni piłkarz, Robert Gumny. Pokazał się z bardzo dobrej strony. - Mogę być tylko i wyłącznie zadowolony z tego, że Robert Gumny miał taki prawdziwy debiut. Zagrał 90 minut, zagrał dobrze. Podobnie jak Kamil Jóźwiak - stwierdził szkoleniowiec Kolejorza.

Kończący się sezon nie jest udany dla Lecha. Drużyna z Poznania nie zdołała wywalczyć sobie prawa do gry w europejskich rozgrywkach. - Wiem, że nie jest to miła sytuacja, nieprzyjemna dla wszystkich sympatyków Lecha. Mam nadzieję, że pożegnamy się z tym nieudanym sezonem zwycięstwem w ostatnim meczu na własnym boisku - podsumował Urban.

15 maja o godzinie 18:00, w ostatniej kolejce sezonu, Lech Poznań podejmować będzie Ruch Chorzów.

Czy Jan Urban dalej powinien być trenerem Lecha Poznań?