Rosja: Wspaniały gol Macieja Rybusa (wideo)

W czwartkowym meczu 28. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Amkarem Perm (2:0) swojego ósmego ligowego gola w sezonie strzelił Maciej Rybus.

Maciej Kmita
Newspix / PIOTR KUCZA

W 14. minucie spotkania Maciej Rybus pokonał Aleksandra Selikowa soczystym strzałem z rzutu wolnego z ok. 30 metrów. Reprezentant Polski uderzył tak mocno, że choć Selikow zdążył rzucić się w stronę piłki, to nie potrafił zapobiec utracie bramki.

Rybus przebywał na boisku do 90. minuty, gdy zmienił go Gheorghe Grozava. Po meczu z Amkarem ligowy dorobek Rybusa w bieżącym sezonie to osiem goli i trzy asysty. Jego zespół nie awansuje już do Ligi Europy, ale zakończy rozgrywki na miejscach 5.-7.

64. minuty w barwach Amkara rozegrał Janusz Gol, którego zastąpił w składzie znany z gry w Ruchu Chorzów Roland Gigołajew. Na dwie kolejki przed końcem sezonu drużyna z Permu ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Terek Grozny - Amkar Perm 2:0 (2:0)
1:0 - Rybus 14'
2:0 - Mbengue 34'