Emocje w Dortmundzie na koniec sezonu i strzelecki rekord Borussii. 86 minut Pawła Olkowskiego

Borussia Dortmund na zakończenie sezonu ligowego zremisowała 2:2 z 1.FC Koeln i ustanowiła klubowy rekord w liczbie strzelonych goli. Wśród gości nieoczekiwanie do gry wrócił Paweł Olkowski i rozegrał aż 86 minut.

Konrad Kostorz
Borussia Dortmund PAP/EPA / PAP/EPA/Annegret Hilse / Borussia Dortmund

Łukasz Piszczek był awizowany przez niemieckie media do gry w podstawowym składzie, ale Thomas Tuchel postanowił oszczędzić kontuzjowanego ostatnio obrońcę przed finałem Pucharu Niemiec (21 maja z Bayernem Monachium) i zdecydował się na ustawienie z trzema środkowymi obrońcami.

Borussia udanie rozpoczęła zawody, ponieważ już w 11. minucie cieszyła się z prowadzenia. Ładnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Gonzalo Castro i Thomas Kessler musiał skapitulować. Później zamiast kolejnych ataków i goli Borussii, kibice obserwowali jednak trafienia przyjezdnych.

Jeszcze przed przerwą Marcel Risse dograł przed bramkę do Anthony'ego Modeste'a, który przy biernej postawie obrońców nie dał szans Romanowi Burkiemu. Kiedy podopieczni Tuchela dążyli do odzyskania prowadzenia, gości przeprowadzili błyskawiczną, a Burkiego umiejętnie przelobował były zawodnik BVB Milos Jojić.

Po przerwie żółto-czarni wciąż mieli poważne problemy z rywalem, któremu na zakończenie rundy jesiennej ulegli 1:2. To zespół Petera Stoegera kreował lepsze okazje i gospodarzy musiał ratować bramkarz. Tak było na przykład po strzale Pawła Olkowskiego z ostrego kąta oraz w sytuacji sam na sam z Modeste'm.

Gospodarze się nie poddawali i wreszcie za sprawą świetnego strzału Marco Reusa z rzutu wolnego z 20 metrów doprowadzili do remisu. Był to 82. gol dla BVB w tym sezonie, dzięki czemu drużyna Tuchela pobiła klubowy rekord. Należał on do zespołu Juergena Kloppa z sezonu 2012/2013 - 81 trafień.