Serie B: Drugi gol Bartosza Salamona w sezonie, czerwona kartka Tomasza Kupisza

Cagliari Calcio w 41. kolejce Serie B pokonało 3:0 Salernitaną Calcio, a udział w sukcesie Sardyńczyków miał Bartosz Salamon. Tomasz Kupisz Brescii Calcio z FC Bari (2:3) zakończył z czerwoną kartką.

Konrad Kostorz

Bartosz Salamon, który został powołany przez Adama Nawałkę do szerokiej kadry na Euro 2016, wystąpił w tym sezonie ligowym po raz 32. (rozegrał pełne 90 minut) i zdobył drugiego gola.

Środkowy obrońca premierowe trafienie zaliczył w 17. kolejce przeciwko Virtusowi Lanciano (3:1). Tym razem bramkę zdobył przy stanie 0:0, a Cagliari, które ma już pewny awans do Serie A, wygrało ostatecznie 3:0.

Zespół Salamona przed ostatnią kolejką ligową wysunął się na prowadzenie w tabeli. Cagliari wyprzedza o punkt FC Crotone, które również wywalczyło już przepustki do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Tomasz Kupisz nie dokończył spotkania Brescii Calcio z FC Bari. Został wyrzucony z boiska w 36. minucie za obrażenie arbitra. Polak miał pretensje do sędziego o jego zdaniem niesłuszną decyzję odnośnie faulu. Brescia nie ma już szans na zakwalifikowanie się do baraży o awans.

Cagliari Calcio - Salernitana Calcio 3:0 (0:0)
1:0 - Salamon 58'
2:0 - Giannetti 75'