Ukraina: Hat-tricka pominiętego przez selekcjonera Łukasza Teodorczyka!

Na zakończenie sezonu ligi ukraińskiej Dynamo Kijów pokonało 4:1 Metalista Charków, a aż trzy bramki dla mistrza Ukrainy strzelił Łukasz Teodorczyk, który nie znalazł się w szerokiej kadrze Polski na Euro 2016.

Konrad Kostorz
East News

Łukasz Teodorczyk aż do meczu 26. kolejki ligi ukraińskiej strzelił dla Dynama tylko dwa gole (w 10 występach). W sobotę zajęło mu tylko kilkadziesiąt sekund, by dwukrotnie posłać piłkę do siatki. Najpierw wykorzystał dogranie Witalija Bujalskiego, a następnie trafił głową po asyście Oleksandra Jakowenki.

Po przerwie rywalizacja została przerwana na kilka minut z powodu zamieszek na trybunach. Na szczęście kibice w porę się uspokoili, arbiter mógł wznowić zawody i "Teo" skompletował hat-tricka. Polski napastnik (rozegrał 74 minuty) wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, pieczętując sukces Dynama, które ostatecznie zwyciężyło 4:1. Kijowianie wywalczyli w tym sezonie 70 na 78 możliwych punktów i wyraźnie wyprzedziło Szachtara Donieck.

Przypomnijmy, że Adam Nawałka nie znalazł miejsca w kadrze reprezentacji Polski przed Euro 2016. Spośród napastników powołani zostali Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Artur Sobiech i Mariusz Stępiński.

Metalist Charków - Dynamo Kijów 1:4 (0:2)
0:1 - Teodorczyk 7'
0:2 - Teodorczyk 8'
0:3 - Teodorczyk 67'
1:3 - Napołow 90+4'
1:4 - Husiew 90+6'

Czy Adam Nawałka popełnił błąd, nie powołując do szerokiej kadry na Euro 2016 Łukasza Teodorczyka?