Olimpia - Miedź: Miedź pewna swego, kryzys gospodarzy?

Wydawało się, że Olimpia jest na prostej drodze do utrzymania w I lidze. Porażka na własnym stadionie 0:1 z Miedzią skomplikowała sytuację zespołu z Grudziądza.

Michał Piegza

Obydwa zespoły wciąż nie mogły być spokojnie ligowego bytu. W dużo lepszej sytuacji przed meczem byli goście. Po spotkaniu Miedź może już spać spokojnie. Natomiast sytuacja gospodarzy skomplikowała się.

Pierwszą okazję w pojedynku stworzyli sobie zawodnicy Olimpii. Arkadiusz Kasperkiewicz dograł do Nildo, a ten spudłował w dobrej sytuacji. To było ostrzeżenie, które do serca wzięła sobie notująca ostatnio dobrą serię Miedź. Wprawdzie w 12. minucie Bartosz Fabiniak obronił strzał Adriana Łuszkiewicza, ale sześć minut później nie miał już szans. Z rzutu wolnego uderzył Łukasz Garguła, piłka odbiła się od Michała Stasiaka i wpadła do bramki.

Gospodarze do remisu mogli doprowadzić pięć minut później, jednak efektowny strzał Nildo minął cel. Przed przerwą Miedź mogła podwyższyć prowadzenie, ale próba z dystansu Petteri Forsella była minimalnie niecelna.W doliczonym czasie Patryk Skórecki w zamieszaniu przestrzelił.

Po zmianie stron Miedź więcej uwagi poświęciła defensywie. Goście zwalniali grę i kradli cenne sekundy. Olimpia nie potrafiła stworzyć sobie klarownej okazji do wyrównania. Dopiero w 64. minucie uderzał Marcin Smoliński, ale trafił w ofiarnie interweniującego obrońcę gości.Gospodarze do końca atakowali. W 89. minucie bardzo groźny strzał oddał doświadczony Marcin Kaczmarek, piłka przeszła jednak tuż obok słupka.

Po wygranej w Grudziądzu Miedź może być już pewna utrzymania, natomiast Olimpia wciąż musi ostro walczyć o ligowy byt.

Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 0:1 (0:1)
0:1 - Michał Stasiak 18'

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Damian Ciechanowski, Arkadiusz Kasperkiewicz, Matic Zitko, Mariusz Malec - Patryk Skórecki (46' Marcin Kaczmarek), Kamil Kurowski (73' Oskar Trzepacz), Marcin Smoliński, Sebastian Bartlewski (55' Dejan Zigon), Adam Banasiak - Nildo.

Miedź Legnica: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie - Wojciech Łobodziński, Damian Rasak, Adrian Łuszkiewicz, Łukasz Garguła (79' Igor Subbotin), Petteri Forsell (90' Błażej Telichowski) - Tadas Labukas (81' Marcin Garuch).

Żółte kartki: Skórecki, Kurowski, Zitko (Olimpia) oraz Garguła (Miedź).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).