Athletic - Sevilla: Porażka Sevilli. Rico wyrzucony po trzech minutach!

Trzy czerwone kartki, cztery gole i pół meczu Grzegorza Krychowiaka. To w skrócie wydarzenia ze spotkania w którym Athletic pokonał Sevillę 3:1.

Michał Piegza
PAP/EPA / Luis Tejido

Od początku meczu Athletic Bilbao z Sevillą FC ton grze nadawali gospodarze. Wprawdzie pierwszą sytuację stworzyli sobie goście. W 2. minucie Vicente Iborra uderzył niecelnie.

Później do głosu doszli miejscowi. W 11. minucie Athletic objął prowadzenie. Po strzale Inakieg Williamsa bramkarz odbił piłkę, a Aritz Aduriz dobił ją do bramki. Po stracie gola Sevilla długo nie potrafiła odpowiedzieć groźną akcją. Gdy gościom zaczynało więcej wychodzić, Aduriz w polu karnym urwał się obrońcom i podwyższył wynik uderzeniem z sześciu metrów. Chwilę później z ławki rezerwowych Sevilli wyrzucony został Coke.

Po przerwie składniej zaczęli grać przyjezdni, którzy w 55. minucie zdobyli kontaktowego gola. Podanie Curro Sancheza do Juana Munoza, a ten trafił do bramki z kilku metrów. Wydawało się, że piłkarze Sevilli są w stanie doprowadzić do wyrównania. Jednak chwilę później drużyna Grzegorza Krychowiaka, który na boisku pojawił się po przerwie, musiała grać w osłabieniu. Z boiska wyrzucony został Timothee Kołodziejczak.

Gra w przewadze uspokoiła gospodarzy, którzy w 70. minucie ponownie odskoczyli rywalom na dwa gole. Dogrywał Markel Susaeta, a głową trafił Raul Garcia. Po trzecim golu było już po meczu.

Ciekawie zrobiło się w końcówce. W 87. minucie na boisko wprowadzony został Mikel Rico, który niespełna trzy minuty później po ostrym faulu musiał opuścił boisko!

Athletic Bilbao - Sevilla FC 3:1 (2:0)
1:0 - Aduriz 11'
2:0 - Aduriz 31'
2:1 - Munoz 55'
3:1 - Raul Garcia 70'

Athletic Bilbao: Gorka Iraizoz - Mikel San Jose, Mikel Balenziaga (49' Gorka Elustondo), Eneko Boveda, Inigo Lekue, Carlos Gurpegi (88' Mikel Rico), Raul Garcia, Markel Susaeta, Benat Etxebarria, Aritz Aduriz, Inaki Williams (76' Iker Munain).