Cristiano Ronaldo nie wyszedł na II połowę. Co stało się Portugalczykowi?

Najlepszy strzelec Realu Madryt nie wyszedł na drugą połowę starcia z Deportivo La Coruna. Portugalczyk nabawił się lekkiego urazu stopy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / JUANJO MARTIN

Cristiano Ronaldo w pierwszej połowie zdobył 2 gole, które zapewniły Realowi Madryt zwycięstwo 2:0 nad Deportivo La Coruna. Portugalczyk swój mecz zakończył po 45 minutach - na drugą część gry na boisku pojawił się już James Rodriguez. Przyczynę przedwczesnej zmiany wicelidera strzelców Primera Division wyjaśnił na konferencji pomeczowej trener Zinedine Zidane.

- Ronaldo doznał mocnego stłuczenia prawej stopy - wyjaśnił Francuz. Zarówno szkoleniowiec, jak i sam zawodnik podkreślili, że nie jest to poważny uraz.

Ronaldo ma teraz 2 tygodnie, aby przygotować się do ostatniego klubowego meczu w tym sezonie - 28 maja jego Real zagra w finale Ligi Mistrzów z Atletico Madryt.

Królewscy sezon zakończyli na drugim miejscu, a Portugalczyk z 35 golami został drugim najskuteczniejszym graczem w Primera Division. O 5 trafień wyprzedził go Luis Suarez.