II liga: GKS Tychy gromił i skorzystał z pogromu w Legionowie

4:0 to wynik dnia w II lidze. GKS Tychy pokonał w takim wymiarze Nadwiślana Góra i awansował na pozycję wicelidera kosztem Znicza Pruszków. Drużyna Dariusza Banasika została niespodziewanie rozbita w Legionowie.

kibice GKS-u Tychy Newspix / MICHAL CHWIEDUK / Na zdjęciu: kibice GKS-u Tychy

Tyszanie to najlepsza drużyna rundy wiosennej i zbiera coraz lepsze owoce swoich wyników. Wiadomo już, że zakończy kolejkę na pozycji wicelidera. GKS skorzystał z atutu własnego stadionu i pokonał 4:0 Nadwiślana. Planowo mecz powinien być rozegrany w Górze, ale organizatorzy bali się oblężenia kibiców z Tychów. Drużyna Kamila Kieresia wyprzedziła Wisłę Puławy oraz Znicza Pruszków, który został niespodziewanie rozbity w Legionowie.

Wynik na Mazowszu to niespodzianka dużego kalibru. Legionovia potwierdziła, że lubi odbierać punkty faworytom. Na rozkładzie ma Stal Mielec, Wisłę Puławy, GKS Tychy i od soboty Znicza. Już po pierwszej połowie Legionovia miała trzy gole przewagi, a wszystkie zdobyli bracia Wolsztyńscy. Rafał dwie, a Łukasz jedną. Wynik na jeszcze okazalszy zmienił Kamil Wiktorski w 67. minucie.

W ten oto efektowny sposób drużyna z Legionowa przypieczętowała utrzymanie, a jej bilans z potentatami robi wrażenie. Znicz musi jeszcze powalczyć o bezpośredni awans. Ma w perspektywie walkower za mecz z Okocimskim Brzesko, co sprawia, że jest pewny minimum barażu.

Na lokatę barażową spadła Wisła Puławy po porażce 0:1 z Siarką Tarnobrzeg i był to dziewiąty mecz Dumy Powiśla w rundzie wiosennej, w którym straciła punkty. Jedynego gola zdobył Jakub Głaz, który sam wyłuskał piłkę na połowie przeciwnika i sfinalizował akcję strzałem obok Nazara Penkoweca. Tylko Stal Mielec zwycięża na swoim stadionie częściej niż Siarka.

Ważne w kontekście utrzymania punkty zdobyły na wyjeździe Olimpia Zambrów i Stal Stalowa Wola. Beniaminek ze wschodu Polski pokonał na wyjeździe Radomiaka Radom 2:1. Co prawda pierwszy stracił gola, ale po przerwie odrobił stratę z nawiązką za sprawą Michała Twardowskiego i Maksyma Kowala. Stalówka zremisowała 1:1 z Gryfem Wejherowo i podobnie jak w Częstochowie uratowała się rzutem na taśmę. W 88. minucie Bartłomiej Bartosiak strzelił celnie z półdystansu.

Dokończenie kolejki w niedzielę. Stal Mielec może zagwarantować sobie awans zwycięstwem z ROW 1964 Rybnik. Pozostałe spotkania na Pomorzu. Błękitni Stargard goszczą Raków Częstochowa, a Kotwica Kołobrzeg zmierzy się z Puszczą Niepołomice.

Sobota w II lidze:

Siarka Tarnobrzeg - Wisła Puławy 1:0 (1:0)
1:0 - Jakub Głaz 31'

Radomiak Radom - Olimpia Zambrów 1:2 (1:0)
1:0 - Kamil Cupriak 30'
1:1 - Michał Twardowski 47'
1:2 - Maksym Kowal 77'

Gryf Wejherowo - Stal Stalowa Wola 1:1 (0:0)
1:0 - Piotr Okuniewicz 58'
1:1 - Bartłomiej Bartosiak 89'

Legionovia Legionowo - Znicz Pruszków 4:0 (3:0)

0:4 - Łukasz Grzeszczyk 90'

Okocimski Brzesko - Polonia Bytom 0:3 wo.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!