II liga: Stal Mielec awansowała do I ligi. Legenda coraz bliżej salonów

Piłkarze Stali Mielec pokonali 3:0 ROW 1964 Rybnik. Dwa gole strzelił drużynie ze Śląska jej były zawodnik Szymon Sobczak i mógł razem z zespołem fetować awans na zaplecze Ekstraklasy.

Stal Mielec to dwukrotny mistrz Polski. Czasy świetności klubu przypadły na lata 70. Dotarł wówczas nawet do ćwierćfinału Pucharu UEFA. Smutne lata rozpoczęły się na przełomie wieków, a drużyna spadła ze szczebla centralnego. Stal kończy najlepszy sezon w erze odbudowy, a ojcem awansu jest Janusz Białek, który prowadzi drużynę od września 2014 roku.

Najlepsza ekipa Podkarpacia zagwarantowała sobie wejście na zaplecze Ekstraklasy zwycięstwem 3:0 z ROW 1964 Rybnik. Przez większą część rozgrywek liderowała i tylko chwilowo oddała przodownictwo Wiśle Puławy. Czas pokazał jednak, że Stal jest bardziej konsekwentna niż konkurenci z czołówki.

Mielczanie byli faworytami meczu i wywiązali się ze swojej roli bez zarzutu. Na dodatek wybiegli na boisko podrażnieni porażką z tym samym przeciwnikiem w rundzie jesiennej. Stal atakowała od początku i raz po raz stwarzała sytuacje podbramkowe.

Pierwsza bramka padła tuż przed przerwą po strzale Bartosza Nowaka z rzutu wolnego. Daniel Kajzer nie interweniował, ponieważ piłka została kopnięta idealnie. Dzieło zniszczenia gości dokończył po przerwie Szymon Sobczak. W 59. minucie sfinalizował dośrodkowanie strzałem z bliska, a następnie w 65. minucie ukarał rybniczan za prostą stratę.

Sobczak to były zawodnik ROW, kiedy klub występował na zapleczu Ekstraklasy. Teraz powraca na ten sam szczebel rozgrywek w barwach Stali. Po 90 minutach mógł przystąpić z całym zespołem do fetowania sukcesu.

Stal Mielec - ROW 1964 Rybnik 3:0 (1:0)
1:0 - Bartosz Nowak 45'
2:0 - Szymon Sobczak 56'
3:0 - Szymon Sobczak 65'

Stal: Tomasz Libera – Krystian Getinger (80' Adrian Liberadzki), Sebastian Zalepa, Michał Bierzało, Robert Sulewski – Przemysław Lech (83' Piotr Marciniec), Jakub Żubrowski, Mateusz Cholewiak, Szymon Sobczak (77' Tomasz Prejs) – Bartosz Nowak, Andreja Prokić (86' Paweł Oziębło).

ROW 1964: Daniel Kajzer – Szymon Jary, Marcin Grolik, Marek Krotofil, Dawid Gojny - Michał Płonka (74' Jacek Broniewicz), Bartosz Slisz - Sebastian Siwek (46' Sebastian Musiolik), Mariusz Muszalik, Paweł Mandrysz (78' Radosław Dzierbicki) - Marek Gładkowski (76' Gabriel Nowak).

Żółta kartka: Liberadzki (Stal).

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Mielec będzie rewelacją następnego sezonu w I lidze?