Miedź - Rozwój: klęska beniaminka. Rozwój w II lidze

Rozwój Katowice po roku gry spadł z I ligi. W sobotnim spotkaniu beniaminek wysoko, bo 0:4 przegrał w Legnicy z Miedzią. Gospodarze potwierdzili wysoką formę.

Michał Piegza

Zaledwie rok trwała przygoda z I ligą Rozwoju. Katowiczanie od początku sezonu znajdowali się w okolicach strefy spadkowej. W końcówce sezonu beniaminek przegrał dwa niezwykle ważne mecze. Po porażce w Legnicy Rozwój nie ma już szans na utrzymanie.

Katowiczanie świadomi byli, że tylko zwycięstwo na trudnym terenie przedłuży ich szanse na utrzymanie. Beniaminek starał się atakować, ale Miedź nie pozwalała gościom na zbyt wiele. Rozwojowi udało się zagrozić bramce gospodarzy w 11. minucie, ale Paweł Kapsa odbił strzał.

Chwilę później po raz pierwszy zabrzmiał alarm w polu karnym Wojciecha Pawłowskiego. Łukasz Garguła pokonał już bramkarza, ale tuż sprzed linii piłkę wybił obrońca. W 23. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Wówczas kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Petteri Forsell.

Po stracie bramki Rozwój nie potrafił odpowiedzieć Miedzi groźniejszą sytuacją. Wydawało się, że w drugiej połowie zaatakują katowiczanie. Tymczasem w 48. minucie było 2:0. Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Garguła, a Tomasz Midzierski głową wpakował piłkę do siatki.

Po podwyższeniu prowadzenia legniczanie kontrolowali przebieg gry i w 65. minucie zdobyli kolejnego gola. Wówczas precyzyjnym uderzeniem z ok. 16 metrów popisał się Damian Rasak. W końcówce spotkania Miedź zdobyła kolejną bramkę. W 86. minucie załamanych gości dobił Forsell.

Miedź Legnica - Rozwój Katowice 4:0 (1:0)
1:0 - Forsell 23'
2:0 - Midzierski 48'
3:0 - Rasak 65'
4:0 - Forsell 86'

Miedź Legnica: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie - Wojciech Łobodziński, Damian Rasak (76' Adrian Cierpka), Adrian Łuszkiewicz, Łukasz Garguła (83' Marcin Garuch), Petteri Forsell - Tadas Labukas (66' Igor Subbotin).

Rozwój Katowice: Wojciech Pawłowski - Raul Gonzalez, Łukasz Kopczyk, Przemysław Gałecki, Łukasz Winiarczyk - Robert Tkocz (59' Adam Żak), Michał Gałecki, Bartosz Jaroszek (68' Robert Menzel), Konrad Nowak, Patryk Kun (86' Sebastian Gielza) - Tomasz Wróbel.

Żółte kartki: Tkocz, Kun (Rozwój).