CLJ: Legia bliżej finału, dwie minuty, które wstrząsnęły Lechem

Legia bliżej finału Centralnej Ligi Juniorów. W hitowym starciu z Lechem zespół ze stolicy podniósł się po słabej pierwszej połowie, zaliczył piorunujące dwie minuty po przerwie i wygrał 2:1.

Szymon Mierzyński
PAP/Bartłomiej Zborowski / PAP/Bartłomiej Zborowski
Na początku lepsze wrażenie sprawiali goście. Podopieczni Wojciecha Tomaszewskiego objęli prowadzenie w 32. minucie po świetnej akcji Jakuba Modera, który w odpowiednim momencie podał do Dawida Kurminowskiego, a ten zamienił na gola sytuację sam na sam z Radosławem Majeckim.

Prowadzenie poznaniaków przed zmianą stron powinno być wyższe, jednak Kurminowski nie potrafił wykorzystać ogromnego nieporozumienia rywali w defensywie. Uderzał już na pustą bramkę, ale zrobił to tak lekko, że piłkę dogonił obrońca.

Po pierwszej części absolutnie nic nie wskazywało na nagłe przebudzenie gospodarzy, lecz po przerwie legioniści w ciągu zaledwie dwóch minut całkowicie odmienili losy rywalizacji. Znakomitą decyzją Piotra Kobiereckiego było wpuszczenie na boisko Miłosza Szczepańskiego, bo właśnie on skompletował dublet. Najpierw wyrównał strzałem z bardzo ostrego kąta, a chwilę później pokonał Miłosza Mleczkę głową po krótkim rozegraniu rzutu rożnego.

Zszokowany zespół Kolejorza miał olbrzymie problemy z powrotem do właściwego rytmu i stworzył tylko jedną sytuację, po której realnie zapachniało wyrównaniem. Mocnym uderzeniem minimalnie chybił jednak Kacper Chodyna.

Legia zwyciężyła zatem 2:1 i na niedzielny rewanż do Wronek (godz. 13.00) pojedzie z minimalną zaliczką.

W drugiej parze też było interesująco. Pogoń dwukrotnie prowadziła z Jagiellonią, ale ostatecznie w Szczecinie padł remis 2:2.

Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 (0:1)
0:1 - Dawid Kurminowski 32'
1:1 - Miłosz Szczepański 55'
2:1 - Miłosz Szczepański 56'

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Bartosz Skowron (81' Mateusz Bondarenko), Mateusz Wieteska, Mateusz Żyro, Mateusz Hołownia, Adrian Małachowski, Aleksander Waniek, Sebastian Szymański (46' Konrad Michalak), Tomasz Nawotka (46' Miłosz Szczepański), Mateusz Leleno, Eryk Więdłocha (62' Adam Ryczkowski).

Lech Poznań: Miłosz Mleczko - Jan Andrzejewski, Kacper Wojdak, Filip Nawrocki, Jakub Zagórski, Maciej Spychała, Jakub Moder (80' Kacper Friska), Marek Mróz (46' Jakub Pawlicki), Tomasz Kaczmarek (68' Kacper Chodyna), Kamil Szubertowski, Dawid Kurminowski (59' Paweł Tomczyk).

Żółte kartki: Mateusz Wieteska (Legia Warszawa) oraz Marek Mróz, Jakub Moder, Paweł Tomczyk (Lech Poznań).

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1)