Siarka nadal w grze o awans do I ligi

Siarka Tarnobrzeg pokonała na własnym boisku GKS Tychy 2:0 i dzięki temu zwycięstwu nadal liczy się w walce nie tylko o baraże, ale także i o bezpośrednią promocję na zaplecze ekstraklasy.

Kamil Górniak
Radość piłkarzy Siarki Tarnobrzeg / Radość piłkarzy Siarki Tarnobrzeg

Spotkanie w Tarnobrzegu było niemrawe w pierwszej połowie. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Gospodarze częściej operowali piłką. Tyszanie z kolei nastawiali się głównie na grę z kontry. GKS w pierwszym kwadransie trafił do siatki, lecz Łukasz Grzeszczyk był na spalonym. Goście dwukrotnie trafiali również w słupek. Szczęścia nie mieli Adam Varadi i Grzeszczyk.

Wydawało się, że do przerwy kibice na stadionie w Tarnobrzegu nie zobaczą gola, ale 40. minuta przyniosła radość w szeregach Siarki. Marcin Stromecki dośrodkował w pole karne, a Daniel Koczon  strzałem głową trafił do siatki rywali. Warto nadmienić, że Koczon w pierwotnej wersji mecz miał rozpocząć na ławce rezerwowych, ale trener Włodzimierz Gąsior zdecydował się na zmianę jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Jak widać miał nosa.

Po zmianie stron jak można się było spodziewać mecz nabrał rumieńców. Trener Kamil Kiereś dokonał dwóch ofensywnych zmian i goście ruszyli do ataku. W 53. minucie Mateusz Grzybek sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Bartosza Waleńcika i sędzia był zmuszony wyrzucić z boiska zawodnika gości, a chwilę później GKS został ukarany podwójnie, bowiem z rzutu wolnego gola zdobył Marcin Stefanik.

Gościom nie pozostało nic innego jak zaatakować, bowiem upragniony awans do I ligi oddalił się od nich. Tyszanie przy takim obrocie sprawy nadziewali się na groźne kontry zespołu z Tarnobrzega. Tyszanie walczyli do końca o korzystny wynik, ale w osłabieniu nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony Siarki.

Siarka Tarnobrzeg - GKS Tychy 2:0 (1:0)
1:0 - Daniel Koczon 40’
2:0 - Marcin Stefanik 55’

Siarka: Kamil Beszczyński - Jakub Wróbel (86’ Tomasz Przewoźnik), Marcin Stefanik, Radosław Sylwestrzak, Krzysztof Suchecki, Bartosz Waleńcik, Marcin Stromecki, Jakub Więcek (90’+1 Mateusz Wawrylak), Jakub Głaz (73’ Sebastian Mandzelowski), Daniel Koczon, Adrian Chłoń.

GKS: Paweł Florek - Mateusz Grzybek, Daniel Tanżyna, Seweryn Gancarczyk, Maciej Mańka - Mateusz Mączyński (73’ Bartosz Rutkowski), Stepan Hirskyi (46’ Mariusz Zganiacz) - Mateusz Bukowiec (70’ Wojciech Szumilas), Łukasz Grzeszczyk, Marcin Radzewicz - Adam Varadi (46’ Artur Pląskowski).

Żółte kartki: Suchecki, Chłoń (Siarka) oraz Gancarczyk (GKS).

Czerwona kartka: Grzybek (GKS) /53' - za faul/

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!