Real - Atletico: UEFA wybrała najlepszego piłkarza finału Ligi Mistrzów

Sergio Ramos został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) finału Ligi Mistrzów, w którym Real Madryt pokonał Atletico po serii rzutów karnych (1:1, k. 5:3).

Konrad Kostorz
Newspix / EXPA

Środkowy obrońca Realu Madryt w 15. minucie wykorzystał dogranie Garetha Bale'a i strzałem z bliska pokonał Jana Oblaka. To było trafienie na 1:0 dla Realu Madryt, po którym Królewscy bardzo dobrze spisywali się w obronie, w czym duża zasługa Sergio Ramosa. Dopiero w końcówce defensorzy zaspali, wskutek czego Atletico doprowadziło do dogrywki i rzutów karnych. W serii "jedenastek" Ramos wytrzymał próbę nerwów i pewnym strzałem posłał piłkę do siatki.

Jedyny gol dla Realu, solidna gra w obronie oraz wykorzystany rzut karny wystarczyły, by UEFA wybrała Ramosa najlepszym zawodnikiem pojedynku na San Siro. Przed dwoma laty, kiedy Królewscy pokonali "Atleti" 4:1 po dogrywce, tytuł MVP otrzymał Angel di Maria, a w ubiegłym sezonie za mecz FC Barcelona - Juventus Turyn (3:1) wyróżniono Andresa Iniestę.

We wcześniejszych latach w XXI wieku nagrodę otrzymali: Oliver Kahn (2001), Zinedine Zidane (2002), Paolo Maldini (2003), Deco (2004), Steven Gerrard (2005), Samuel Eto'o (2006, Filippo Inzaghi (2007), Edwin van der Sar (2008), Xavi (2009), Diego Milito (2010), Lionel Messi (2011), Didier Drogba (2012) i Arjen Robben (2013).