Rozwój Katowice - PGE GKS Bełchatów: Bełchatowianie spadli do II ligi

W meczu 33. kolejki I ligi pomiędzy Rozwojem Katowice a PGE GKS-em Bełchatów nie brakowało emocji. Ślązacy wygrali 2:1, a ten wynik sprawił, że bełchatowianie spadli do II ligi.

Olga Krzysztofik
Barwy klubowe GKS-u Bełchatów / Barwy klubowe GKS-u Bełchatów

Piłkarze beniaminka grają już tylko o honor, nic ich już nie uratuje przed spadkiem. Jednak bełchatowianie mieli jeszcze o co walczyć. Przed startem kolejki zarówno do miejsca barażowego, jak i ostatniego gwarantującego utrzymanie, tracili oni trzy punkty.

Aby wciąż mieć szanse w walce o utrzymanie GKS musiał w niedzielę wygrać i liczyć na korzystne rezultaty z innych boisk. Tymczasem do spotkania zespół przystąpił osłabiony brakiem podstawowych graczy - Patryka Rachwała i Seweryna Michalskiego, którzy musieli pauzować z powodu żółtych kartek.

To bełchatowianie walczyli o utrzymanie, ale początkowo nie było tego zupełnie widać, większa mobilizacja była bowiem w szeregach Rozwoju, który w roli I-ligowca rozgrywał ostatni mecz przed własną publicznością.

Przełamanie GKS-u nadeszło po dwudziestu minutach, a dzięki błędowi obrony drużyna wyszła na prowadzenie. Dokładna centra Wrońskiego trafiła na głowę Alena Ploja i ten bez problemu pokonał Bartosza Solińskiego.

Po straconej bramce ze Ślązaków zeszło powietrze. Spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie, a miało charakter leniwego niedzielnego popołudnia. Emocje powróciły dopiero po godzinie, gdy gospodarze doprowadzili do remisu, w 65. minucie Tomasz Wróbel wykorzystał swoją okazję.

Były zawodnik bełchatowskiego GKS-u dał o sobie znać również w 84. minucie. Wróbel zagrał w pole karne, a Krakowiak sparował to uderzenie, które dobił czujny Konrad Nowak. Jeszcze w końcówce bełchatowianie mieli dobrą okazję, ale Vaclav Cverna uderzył ponad poprzeczką. Porażka PGE GKS-u z Rozwojem spowodowała, że zespół z Bełchatowa spada do II ligi.

Rozwój Katowice - PGE GKS Bełchatów 2:1 (0:1)
0:1 - Alen Ploj 27'
1:1 - Tomasz Wróbel 65'
2:1 - Konrad Nowak 84'

Rozwój Katowice: Bartosz Soliński - Damian Mielnik, Przemysław Gałecki, Łukasz Kopczyk, Łukasz Winiarczyk, Patryk Kun, Michał Gałecki, Konrad Nowak (86' Sebastian Gielza), Bartosz Nowotnik (46' Tomasz Szatan), Adam Żak (72'Filip Kozłowski), Tomasz Wróbel.

PGE GKS Bełchatów: Maciej Krakowiak - Damian Szymański, Vaclav Cverna, Szymon Zgarda, Lukas Kuban, Alen Ploj (77' Cezary Demianiuk), Łukasz Wroński, Agwan Papikjan (46' Petr Zapalac), Lukas Klemenz, Piotr Witasik (83' Hieronim Gierszewski), Mateusz Szymorek.

Żółte kartki: Przemysław Gałecki, Patryk Kun (Rozwój) oraz Piotr Witasik (PGE GKS Bełchatów).

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).