Polonia Warszawa zagra o awans do II ligi

Piłkarze Polonii Warszawa zagwarantowali sobie miejsce w barażu o awans do II ligi. Przeciwnikiem stołecznego zespołu będzie mistrz grupy dolnośląsko-lubuskiej.

Polonia Warszawa pokonała w środę 2:1 Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Długo prowadziła po golu Marcina Bochenka. Przeciwnik wyrównał w 81. minucie, ale Czarne Koszule nie załamały rąk i zdążyły jeszcze raz zareagować. Zwycięską bramką zdobył w 87. minucie Grzegorz Wojdyga.

W równolegle rozgrywanych małych derbach Warszawy Ursus wygrał 4:1 z Legią II Warszawa. Rezerwiści stracili w ten sposób szansę na wygranie III ligi łódzko-mazowieckiej, a Polonia zagwarantowała sobie miejsce w barażu.

Rywalem Polonii będzie najlepsza drużyna z grupy dolnośląsko-lubuskiej. Dwumecz o awans zostanie rozegrany 11 i 15 czerwca.

Stołeczny klub opuścił Ekstraklasę w 2013 roku po potężnym kryzysie organizacyjnym i wylądował w IV lidze. Po roku awansował szczebel wyżej, a następnych dwóch lat potrzebował, by wspiąć się na szczyt III ligi. Obecnie prezesem Polonii jest Jerzy Engel, a trenerem Igor Gołaszewski.

Polonia to dwukrotny mistrz Polski, który reprezentował Polskę w europejskich pucharach.

Baraże o II ligę:

mistrz grupy dolnośląsko-lubuskiej - Polonia Warszawa

Odra Opole - mistrz grupy pomorsko-zachodniopomorskiej

Garbarnia Kraków - mistrz grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej

Motor Lublin - Olimpia Elbląg

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!