Vineta Wolin i Warta w barażach o II ligę, nieprawdopodobne emocje w Poznaniu

Znamy już niemal wszystkich uczestników barażów o II ligę. W sobotę awans zapewniły sobie Vineta Wolin oraz Warta Poznań. Ci drudzy stoczyli nieprawdopodobny bój z rezerwami Lecha Poznań.

Szymon Mierzyński
Warta Poznań po raz drugi z rzędu w barażach o II ligę WP SportoweFakty / Warta Poznań po raz drugi z rzędu w barażach o II ligę

Zieloni przystępowali do spotkania 30. kolejki, wiedząc, że 1. miejsce w tabeli III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej zapewni im nawet remis. Mimo to stracili gola już w 2. minucie, a potem przegrywali jeszcze dwukrotnie - 1:2 i 2:3. W 85. minucie po raz trzeci jednak zdołali wyrównać (za sprawą Filipa Brzostowskiego) i w niesamowitych okolicznościach zremisowali 3:3.

Ostatecznie Warta utrzymała dwupunktową przewagę nad Lechem II, a Pelikan Niechanowo wyprzedziła dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich. W barażu zmierzy się natomiast z Garbarnią Kraków.

W dużo mniejszych nerwach 1. miejsce w III lidze pomorsko-zachodniopomorskiej zapewniła sobie Vineta Wolin. Podopieczni Pawła Ozgi potrzebowali zwycięstwa z Kaszubią Kościerzyna i swoje zadanie wykonali bez zarzutu, triumfując aż 5:0. Dzięki temu wyprzedzili o jeden punkt GKS Przodkowo i w barażach zagrają z Odrą Opole.

PARY BARAŻOWE O II LIGĘ:

mistrz grupy dolnośląsko-lubuskiej (Górnik Wałbrzych, 0) - Polonia Warszawa

Vineta Wolin - Odra Opole

Garbarnia Kraków - Warta Poznań

Motor Lublin - Olimpia Elbląg

Gospodarzy pierwszych spotkań wymieniono na pierwszym miejscu.

Pierwsze mecze odbędą się 11 czerwca, zaś rewanże - 15 czerwca.

* Mistrza nie wyłoniono jeszcze tylko w grupie dolnośląsko-lubuskiej.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!