Wigry Suwałki wygrały z Olimpią Grudziądz dłuższe urlopy

Piłkarze Wigier Suwałki pokonali 2:1 Olimpię Grudziądz w ostatniej kolejce I ligi. Tym samym drużyna Dominika Nowaka zakończyła sezon wyżej w tabeli niż pokonani.

Ponadto suwalczanie dostaną trochę więcej czasu na urlopy od trenera. Dominik Nowak postanowił symbolicznie podnieść stawkę meczu, ponieważ obie drużyny nie miały już wiele do wygrania. Tydzień temu Wigry zapewniły sobie utrzymanie remisem z Wisła Płock, a Olimpia Grudziądz zwycięstwem z Sandecją Nowy Sącz.

Na początku drużyna z Pomorza miała świetną szansę, by objąć prowadzenie. W 8. minucie sędzia Konrad Gąsiorowski przyznał Olimpii rzut karny, do piłki podszedł Marcin Kaczmarek i kopnął piłkę w powietrze zamiast do bramki. Po chwili podrażnieni gospodarze odpowiedzieli strzałem Martina Barana w poprzeczkę.

Największa precyzja cechowała zagrania Damiana Kądziora. Pomocnik prezentuje się błyskotliwie pod wodzą trenera Nowaka w końcówce sezonu. Na deser zdobył dwa gole. W 21. minucie pokazał jak wykorzystuje się rzut karny, a w 36. minucie uderzył do siatki po podaniu Kamila Adamka. Najlepszy strzelec Wigier wystąpił więc tym razem w roli asystenta.

Przegrywająca Olimpia zagrała po przerwie z Patrykiem Skóreckim i Sebastianem Bartlewskim w składzie. W 58. minucie przyjezdni wyczuli szansę na skuteczny pościg. Adam Banasiak zdobył gola na 2:1 z rzutu karnego. To trzecia jedenastka jaką gwizdnął sędzia w godzinę. Zauważył, że Maciej Wichtowski przytrzymuje nieprzepisowo Nildo.

Wigry musiały jeszcze raz przeorganizować się w defensywie, żeby utrzymać korzystny wynik. Na boisku wciąż działo się sporo, ale w bezpiecznej odległości od Hieronima Zocha. Suwalczanie pokonali po raz drugi w sezonie Olimpię i zrewanżowali się za komplet porażek w poprzednich rozgrywkach.

Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz 2:1 (2:0)
1:0 - Damian Kądzior (k.) 21'
2:0 - Damian Kądzior 36'
2:1 - Adam Banasiak (k.) 58'

W 8. minucie Marcin Kaczmarek (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił nad bramką.

Wigry: Hieronim Zoch – Jakub Bartkowski, Martin Baran, Adrian Karankiewicz, Artur Bogusz - Maciej Wichtowski, Bartłomiej Kalinkowski (87' Kamil Zapolnik) - Damian Kądzior, Omar Santana (46' Maksims Rafalskis), Miłosz Kozak (84' Damian Gąska) - Kamil Adamek.

Olimpia: Patryk Królczyk - Damian Ciechanowski, Mariusz Malec, Arkadiusz Kasperkiewicz, Marcin Woźniak - Marcin Smoliński, Kamil Kurowski (74' Oskar Trzepacza) - Adam Banasiak, Maciej Wolski (56' Sebastian Bartlewski), Marcin Kaczmarek (46' Patryk Skórecki) - Nildo.

Żółte kartki: Kalinkowski (Wigry) oraz Kaczmarek, Banasiak (Olimpia).

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).