Pogoń - Chojniczanka: Siedlczanie uniknęli baraży

Zawodnicy Pogoni Siedlce utrzymali się w 1. lidze. Dzięki zwycięstwu nad Chojniczanką Chojnice 1:0, drużyna z Mazowsza uniknęła gry w barażach.

Jakub Artych
Materiały prasowe / Kamil Sulej

Gospodarze przystąpili do niedzielnego spotkania z nożem na gardle. Każdy inny wynik niż zwycięstwo nad Chojniczanką sprawiał, iż biało-niebiescy z Siedlec musieliby rywalizować o utrzymanie w barażach. Przypomnijmy, iż 12 miesięcy wcześniej to właśnie Pogoń musiała stoczyć walkę o ligowy byt z czwartą drużyną II ligi.

Nowy trener Bartosz Tarachulski dokonał kilku zmian w składzie. Na boisku pojawił się między innymi Krzysztof Bodziony, który całą rundę wiosenną spędził w zasadzie w rezerwach klubu. Na ławkę rezerwowych powędrował natomiast kapitan Rafał Zembrowski. Jak się okazało, były obrońca Dolcanu Ząbki okazał się bohaterem Pogoni.

W Siedlcach nie brakowało walki. Obie drużyny w stykowych sytuacjach nie odstawiały nogi, dlatego sędzia Piotr Lasyk musiał często sięgać po żółtą kartą. Oprócz walki i determinacji, nie działo się jednak praktycznie nic. Dopiero w 29. minucie byliśmy świadkami małej kontrowersji. W skutek błędu w przyjęciu, piłkę ręką w polu karnym Chojniczanki zagrał Przemysław Pietruszka. Sędzia nie zdecydował się podyktować karnego, mimo iż sytuacja wydawała się dosyć klarowna.

W drugiej połowie dominowała już Pogoń. Starania gospodarzy zostały nagrodzone w 63. minucie. W polu karnym przyjezdnych doszło do niewielkiego zamieszania, piłka trafiła pod nogi Rafała Zembrowskiego, a ten z około 10 metrów wpakował piłkę do siatki. Warto wspomnieć, iż Zembrowski w pierwszej połowie zastąpił kontuzjowanego Mateusza Żytkę. W kolejnych minutach siedlczanie kontrolowali przebieg meczu, nie pozwalając rywalom rozwinąć skrzydeł.

- Jestem szczęśliwy. Cały zespół zagrał z wielką determinacją, walczył o każdą piłkę. Muszę przyznać, iż byliśmy lepszym zespołem i zasłużenie wygraliśmy - przyznał zadowolony Bartosz Tarachulski.

Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0)
1:0 - Zembrowski 63'

Pogoń Siedlce[b]: [/b]Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Rafał Augustyniak, Mateusz Żytko (26' Rafał Zembrowski), Daniel Chyła - Mariusz Rybicki (90+2' Dawid Dzięgielewski), Daniel Dybiec, Marcin Paczkowski, Krzysztof Bodziony (79' Adam Duda), Kamil Jonkisz - Daniel Gołębiewski.

Chojniczanka Chojnice[b]:[/b] Damian Podleśny - Wojciech Lisowski, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Łukasz Kosakiewicz, Daniel Feruga (46' Maciej Kostrzewa), Jakub Mrozik, Andrzej Rybski, Bartłomiej Niedziela (65' Patryk Mikita) - Tomasz Mikołajczak (46' Marcin Krzywicki).

Żółte kartki: Chyła, Bodziony, Paczkowski (Pogoń) oraz Feruga, Lisowski, Rybski (Chojniczanka).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 2503.