Arka Gdynia świętuje awans do Ekstraklasy (wideo)

Piłkarze Arki Gdynia po zakończeniu spotkania z Chrobrym Głogów otrzymali pamiątkowe medale. Kilka chwil później Krzysztof Sobieraj, kapitan drużyny, podniósł w górę puchar za mistrzostwo I ligi.

Karol Wasiek
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Arka Gdynia na zakończenie rozgrywek I-ligowych zremisowała z Chrobrym Głogów 1:1. Dla gospodarzy nie było to łatwe spotkanie. To podopieczni Ireneusza Mamrota nadawali ton wydarzeniom na boisku. Już w pierwszej minucie objęli prowadzenie za sprawą Łukasza Szczepaniaka.

Lider I ligi odpowiedział dopiero w 85. minucie. Bramkę na miarę jednego punktu strzelił Rashid Yussuff, który skorzystał z podania Marcusa Viniciusa da Silvy. Po końcowym gwizdku sędziego nastąpiła celebracja awansu do Ekstraklasy.

Pamiątkowe medale piłkarze odebrali z rąk Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni i Radosława Michalskiego, prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Później nastąpiło także wręczenie pucharu za mistrzostwo 1. ligi. Jako pierwszy w górę podniósł go Krzysztof Sobieraj, kapitan drużyny, który w niedzielę rozegrał 228. mecz w barwach Arki Gdynia.