Baraże o II ligę: Olimpia Elbląg wygrała z Motorem Lublin

W pierwszym meczu barażowym o II ligę Olimpia Elbląg wygrała na wyjeździe z Motorem Lublin 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Paweł Piceluk.

Łukasz Witczyk

Nie tak pierwsze spotkanie barażowe wyobrażali sobie kibice Motoru Lublin, którzy licznie zjawili się na stadionie. Mecz z Olimpią Elbląg zgromadził na trybunach blisko 9 tysięcy kibiców, którzy jednak zawiedzeni opuszczali Arenę Lublin. Motor przegrał 0:1, a jedyną bramkę stracił w 85. minucie. Wówczas to po ogromnym zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki skierował Paweł Piceluk.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się goście, choć swoje okazje mieli też lublinianie, którzy w 25. minucie powinni objąć prowadzenie, ale świetną interwencją popisał się wówczas Kacper Tułowiecki. Z kolei zawodnicy klubu z Elbląga dwukrotnie skierowali piłkę do siatki, lecz w obu przypadkach arbiter dopatrzył się spalonego. Po przerwie gospodarze szukali swoich szans, ale brakowało im skuteczności.

Rewanżowe starcie odbędzie się 15 czerwca w Elblągu. Jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.

Motor Lublin - Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)
0:1 - Paweł Piceluk 85'

Motor Lublin: Paweł Socha - Damian Falisiewicz, Aleksander Komor, Artur Gieraga, Julien Tadrowski (28' Iwan Dykyj), Kamil Wolski (58' Marcin Michota), Rafał Król, Piotr Piekarski (78' Filip Drozd), Tomasz Tymosiak, Kamil Stachyra, Paweł Piątek (85' Szymon Kamiński).

Olimpia Elbląg: Kacper Tułowiecki - Paweł Kowalczyk (78' Rafał Maciążek), Dawid Kubowicz (64' Krzysztof Iwanowski), Kamil Wenger, Radosław Bukacki, Anton Kołosow, Patryk Sokołowski, Michał Pietroń (73' Michał Ressel), Radosław Stępień, Jakub Bojas (72' Damian Szuprytowski), Paweł Piceluk.

Żółte kartki: Aleksander Komor, Szymon Kamiński (Motor Lublin) - Dawid Kubowicz (Olimpia Elbląg).

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 8 919.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!