Baraże o II ligę: Odra Opole mrozi szampany, Warta i Motor muszą gonić

W środę rozstrzygną się dwumecze o awans do II ligi. Przed rewanżami bezpieczną zaliczkę ma Odra Opole. W pozostałych parach wynik jest na styku, więc mecze mogą potrwać dłużej niż 90 minut.

Pierwszy gwizdek wybrzmi w Opolu o godzinie 16. Miejscowa Odra wypracowała sobie zaliczkę 2:0 przed rewanżem z Vinetą Wolin na swoim stadionie. Podopieczni Jana Furlepy zagrali bardzo solidne 90 minut na Pomorzu Zachodnim i tak naprawdę ich zaliczka mogła być jeszcze większa. Wytrącili wszystkie argumenty z rąk wolinian, atakowali prawie przez całe spotkanie i przerwali passę 24 meczów bez porażki rywala.

- Piłka nożna nauczyła mnie pokory, a wynik 2:0 była złudny, więc musimy być skoncentrowani w rewanżu - zapowiada trener Furlepa.

Ciśnienie na awans jest w Opolu duże. Klub powiększa grupę sponsorów, a kibice kupowali bilety na rewanż od samego rana w poniedziałek. Gracze Vinety zapowiadają, że nie ugną się pod presją i powalczą o zwycięstwo, choć sytuacja jest trudna. Podbudowują się faktem, że przez cały sezon nie przegrali na wyjeździe.

O godzinie 17 początek meczów Warta Poznań - Garbarnia Kraków i Olimpia Elbląg - Motor Lublin. Pierwsze starcie byłych mistrzów Polski wygrali 3:2 krakowianie. Szczególnie energetyczne było 30 minut otwierające spotkanie, po których był remis 2:2. Warta atakowała, ale zwycięskiego gola zdobyli gospodarze. Były gracz AC Siena Marcin Siedlarz skorzystał z pomyłki Mateusza Filipowiaka i dobił strzał z rzutu wolnego do siatki.

Warta miała do siebie pretensje za szybko stracone gole i nieskuteczność. Teraz na jej stronę przechodzi atut własnego boiska. Poznaniacy grają o pierwsze zwycięstwo w barażach. Rywalizowali w nich rok temu i skończyło się dwiema porażkami z Polonią Bytom.

Olimpia Elbląg zaskoczyła 9 tysięcy kibiców obecnych na stadionie w Lublinie i pokonała 1:0 Motor. Pokazała, że nieprzypadkowo legitymowała się najlepszą ofensywą i defensywą spośród wszystkich grup III ligi. Statystyki potwierdził również autor gola Paweł Piceluk, który od początku sezonu znalazł drogę do bramki przeciwnika 33 razy.

Skoro liczby znajdują potwierdzenie na boisku warto przypomnieć, że Olimpia nie przegrała u siebie żadnego meczu w III lidze. Albo Motor przerwie niesamowitą passę albo obejdzie się smakiem awansu.

Na zakończenie dnia Polonia Warszawa podejmie Górnika Wałbrzych. Z terenu przeciwnika przywiozła bramkowy remis 1:1, więc to goście muszą strzelić minimum gola w rewanżu. Poloniści zapowiadają jednak nie zachowawczą, a ofensywną grę na połowie przeciwnika, który zagra czwarty mecz w ciągu dwóch tygodni.

Pierwszy mecz: 1:1

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Motor Lublin odrobi w rewanżu stratę do Olimpii Elbląg?