Sparingowo: Ruchu Chorzów pokonał Raków Częstochowa

Przygotowujący się do sezonu piłkarze Ruchu Chorzów pokonali w Myszkowie II-ligowy Raków Częstochowa 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył Łukasz Moneta.

Michał Piegza
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela

Po porażkach z przygotowującymi się do występów w europejskich pucharach Zagłębiem Lubin (0:2) i Cracovią (1:3), piłkarze Ruchu Chorzów w końcu wygrali mecz. Niebiescy pokonali w Myszkowie Raków Częstochowa 1:0. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Łukasz Moneta, który wykorzystał podanie Łukasza Surmy.

Oprócz kilku juniorów, w zespole z Cichej testowani byli słowacki napastnik Juraj Halenar oraz były pomocnik Pogoni Szczecin, Michał Walski.

W sobotę Niebiescy zagrają w meczu sparingowym z Wisłą Kraków.

Ruch Chorzów - Raków Częstochowa 1:0 (1:0)
1:0 - Moneta 13'

Ruch Chorzów:

I połowa: Lech - Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy - Hanzel, Surma, Iwański, Lipski, Moneta - Halenar.

II połowa: Skaba - Komarnicki, Cichocki, Lenartowski, Wagner - Siedlik, Urbańczyk, Bargiel, Walski, Żmuda - Halenar (61' Arak).

Raków Częstochowa (skład wyjściowy): Kowalski - Kowalczyk, Cyfert, Mesjasz, Szymański, Duriska, Figiel, Warchoł, Margol, Malinowski, Płonka.