Sparingowo: Górnik Łęczna lepszy od Podbeskidzia Bielsko-Biała

W rozegranym w Woli Chorzelowskiej meczu sparingowym Górnik Łęczna wygrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1. Gole dla zwycięskiego zespołu zdobyli Krzysztof Danielewicz i Bartosz Śpiączka. Z kolei dla Podbeskidzia trafił Sebastian Bartlewski.

Łukasz Witczyk
PAP / Wojciech Pacewicz

Dla Podbeskidzia Bielsko-Biała był to drugi mecz sparingowy podczas letniego okresu przygotowawczego. W poprzednim starciu Górale przegrali z II-ligowym Rakowem Częstochowa (0:3), ale wówczas trener Dariusz Dźwigała dał szansę gry głównie młodzieżowcom. Tym razem w składzie bielskiego klubu znaleźli się bardziej doświadczeni zawodnicy, którzy mają stanowić o sile Podbeskidzia w I lidze.

Z kolei dla Górnika Łęczna był to trzeci sparing. W dwóch poprzednich łęcznianie zremisowali z Lechem Poznań (2:2) i wygrali z Jagiellonią Białystok (2:0). Trener zespołu z Lubelszczyzny dał szansę gry niemal całej kadrze, a do tego do boju posłał testowanych zawodników, którzy walczyli o angaż w zespole z Ekstraklasy.

Gole w sparingowej konfrontacji padły dopiero po przerwie. W 57. minucie na prowadzenie wyszli bielszczanie, kiedy to Wojciecha Małeckiego pokonał Sebastian Bartlewski. Górnik Łęczna do wyrównania doprowadził w 79. minucie. Wówczas to precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Danielewicz, który pokonał 16-letniego Błażeja Niezgodę.

Chwilę później to łęcznianie byli na prowadzeniu. Kontrę Górnika celnym strzałem zakończył były gracz Podbeskidzia, Bartosz Śpiączka. Tym samym podopieczni Andrzeja Rybarskiego nadal są niepokonani w okresie przygotowawczym. Z kolei dla Górali była to druga porażka w letnich konfrontacjach sparingowych.

Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:0)
0:1 - Sebastian Bartlewski 57'
1:1 - Krzysztof Danielewicz 79'
2:1 - Bartosz Śpiączka 81'

Górnik Łęczna: Wojciech Małecki - Paweł Sasin (75' Adrian Basta), Radosław Pruchnik (46' Dariusz Jarecki), Łukasz Bogusławski (60' Maciej Szmatiuk), Leandro (46' Lukas Bielak), zawodnik testowany (60' Przemysław Pitry), Łukasz Tymiński (46' Szymon Drewniak), Grzegorz Bonin (65' zawodnik testowany), Grzegorz Piesio (75' Bartosz Śpiączka), zawodnik testowany (46' Patryk Szysz), Damian Szpak (60' Krzysztof Danielewicz).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Emilijus Zubas (75' Błażej Niezgoda) - Marek Sokołowski (46' Bartosz), Jozef Piacek (65' Adam Deja), Adam Deja (46' Maciej Felsch), Paweł Tarnowski (46' Fabian Hiszpański) - Łukasz Sierpina (60' Mateusz Janeczko), Anton Sloboda, Daniel Mikołajewski (46' Damian Chmiel), Daniel Feruga, Tomasz Podgórski (60' Adam Pindera) - Robert Demjan (46' Sebastian Bartlewski).