Słowacki obrońca na testach w Sandecji. Remis w sparingu z Puszczą Niepołomice

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

I-ligowcy z Nowego Sącza rozegrali pierwszy sparing podczas letnich przygotowań. Mecz był okazją do sprawdzania kandydatów do gry w biało-czarnych barwach. Na boisku padł remis 1:1.

Kibice zgromadzeni na stadionie Biegoniczanki Nowy Sącz na bramki musieli poczekać do samej końcówki spotkania. Wynik otworzył Dawid Sojda, wyrównał w ostatniej akcji meczu Dawid Janczyk. Sandecja zakończyła mecz ładną akcją rozpoczętą rzutem rożnym. Bartłomiej Kasprzak podał krótko do testowanego Sebastiana Leszczaka, ten z linii końcowej zagrał przed bramkę, gdzie udanie główkował Janczyk.

Trener Radosław Mroczkowski w I połowie sparingu wystawił na środku obrony gracza ze Słowacji. 31-letni Peter Basista grał ostatnio w FK Iskra Borcice, na drugim szczeblu słowackich rozgrywek. Wcześniej przez wiele lat grał w klubach ekstraklasowych. Reprezentował barwy MFK Zilina, FC VSS Kosice i 1.FC Tatran Presov.

Swoją szansę dostali też Sebastian Leszczak, skrzydłowy występujący ostatnio w rezerwach Górnika Zabrze oraz Dawid Surma z II drużyny Cracovii. Następnym rywalem Sandecji Nowy Sącz będzie inny II-ligowiec, Stal Stalowa Wola. Sparing zaplanowany jest na sobotę.

Sandecja Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0) 0:1 – Dawid Sojda 87′ 1:1 – Dawid Janczyk 90′

Sandecja I połowa: Łukasz Radliński – Adrian Danek, Peter Basista, Mateusz Bartków, Kamil Słaby, Dawid Surma, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim, Maciej Małkowski, Bartłomiej Dudzic, Filip Piszczek.

Sandecja II połowa: Julian Grzegorczyk – Zawodnik testowany (65′ Adrian Danek), Michał Szeliga, Mateusz Bartków, Kamil Słaby, Zawodnik testowany, Bartłomiej Kasprzak, Zawodnik testowany, Kacper Smoleń, Sebastian Leszczak, Dawid Janczyk.

{"id":"","title":""}

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!