Sparingowo: Bruk-Bet Termalica Nieciecza uratował remis z Górnikiem Zabrze

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Madejski  /
WP SportoweFakty / Tomasz Madejski /

W rozegranym w Wodzisławiu Śląskim spotkaniu sparingowym Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował z Górnikiem Zabrze 1:1. Bramkę dla niecieczan zdobył Vladislavs Gutkovskis. Z kolei dla I-ligowca trafił Marcin Urynowicz.

Dla Bruk-Betu Termaliki Nieciecza był to trzeci w okresie przygotowawczym sparing i drugi zakończony remis. Z kolei dla Górnika Zabrze była to druga sparingowa konfrontacja, w poprzednim meczu kontrolnym 14-krotni mistrzowie Polski zremisowali z MFK Karvina.

Szkoleniowiec zabrzańskiego klubu dał zagrać niemal wszystkim graczom przebywającym na zgrupowaniu. Do przerwy w Wodzisławiu Śląskim nie padły bramki, ale po zmianie stron to Ślązacy wyszli na prowadzenie, a gola do siatki skierował Marcin Urynowicz.

Gracze I-ligowca mieli kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale brakowało im skuteczności. Podobnie było w przypadku zawodników z Niecieczy, lecz zespół z Ekstraklasy w końcówce pojedynku doprowadził do wyrównania, a strzelcem gola był Vladislavs Gutkovskis, który na boisku pojawił się w drugiej połowie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze 1:1 (0:0) 0:1 - Marcin Urynowicz 47' 1:1 - Vladislavs Gutkovskis 85'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Kamil Miazek - Patryk Fryc, Michał Markowski, Artem Putiwcew, Jakub Wróbel, David Guba, Bartłomiej Babiarz, Vlastimir Jovanović, Mateusz Kupczak, Martin Juhar, Wojciech Kędziora.

Grali również: Misak, Gutkovskis.

Górnik Zabrze:

I połowa: Mateusz Kuchta - Adam Wolniewicz, Bartosz Kopacz, Ołeksandr Szeweluchin, Roman Gergel, Adam Danch, Mariusz Przybylski, Rafał Kurzawa, Konrad Nowak, Armin Ćerimagić, Szymon Skrzypczak.

II połowa: Grzegorz Kasprzik - Daniel Wajsak, Maciej Ambrosiewicz, Michał Teichman, Ariel Wawszczyk, Aleksander Kwiek, Łukasz Wolsztyński, Erik Grendel, Dariusz Pawłowski, Szymon Żurkowski, Marcin Urynowicz.

{"id":"","title":""}