LE: Zagłębie Lubin zawiodło w Bułgarii!

KGHM Zagłębie Lubin przegrało ze Sławiją Sofia (0:1) w I rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Europy. Jedyną bramkę zdobył pięć minut przed końcem Nikita Siergiejew.

Bartosz Zimkowski
WP SportoweFakty / Bartosz Zimkowski

Piotr Stokowiec nie zaskoczył składem i desygnował dokładnie taką "jedenastkę", którą typowaliśmy dzień przed meczem. Na pozycji Filipa Starzyńskiego zagrał Jan Vlasko i Słowak błyszczał na boisku podczas pierwszej połowy.

Od pierwszych sekund Miedziowi wysokim pressingiem zmusili rywali do gry długim podaniem, które szybko kończyło się stratą Sławiji Sofia. Bułgarzy zostali zepchnięci do defensywy i w dziesiątej minucie Krzysztof Piątek wpadł w pole karne, lecz zbyt długo ociągał się ze strzałem, aż w końcu został zablokowany.

120 sekund później powinien paść już gol. Jan Vlasko idealnie podał do Krzysztofa Piątka, który w doskonałej sytuacji uderzył płasko w krótki róg bramki Sławiji. Mario Kirew nie dał się jednak zaskoczyć i wybił futbolówkę na korner.

ZOBACZ WIDEO El. LE: Sławia Sofia - Zagłębie Lubin 1:0: gol Serderova (źródło TVP) El. LE: Sławia Sofia - Zagłębie Lubin 1:0: gol Serderova Trwała dominacja Miedziowych. Nie mieli oni problemów z rozgrywaniem piłki w środkowej strefie, a także z transportowaniem jej do bocznych sektorów. Brakowało jednak wykończenia i postawienia kropki nad "i".

Gospodarze w pierwszej połowie zaatakowali dwa razy i dwukrotnie uczynił to Borisław Baljiski. Obie próby wyglądały tak samo - gracz z numerem osiem na białej koszulce zszedł z prawej strony do środka i oddawał strzał lewą nogą. Martin Polacek był jednak czujny.

Druga odsłona rozpoczęła się tak jak pierwsza. Zagłębie dłużej utrzymywało się przy piłce, jednak klarownych sytuacji zaczęło brakować. 10 minut po zmianie stron lubinianie oddali drugi celny strzał. Znów w światło bramki przymierzył Krzysztof Piątek, ale zdecydowanie za słabo, żeby pokonać golkipera.

W kolejnych minutach mecz zaczął się wyrównywać, ale to gospodarze pięć minut przed końcem spotkania strzelili zwycięskiego gola. Aleksandar Todorowski nie sięgnął piłki, do której dopadł Paszow i dośrodkował przed bramkę, gdzie skuteczne akcje wykończył Nikita Siergiejew.

Zagłębie mimo iż było zespołem lepszym przez większą część spotkania, to przegrało i jest w trudnej sytuacji przed rewanżem (7 lipiec).