Sparingowo: porażka Górnika Zabrze z reprezentacją AFE

W rozegranym w Rybniku-Kamieniu meczu sparingowym Górnik Zabrze przegrał 0:1 z reprezentacją AFE - drużyną złożoną hiszpańskich bezrobotnych piłkarzy.

Łukasz Witczyk

Dla Górnika Zabrze był to trzeci mecz kontrolny w trakcie letniego okresu przygotowawczego. Dwa poprzednie zakończyły się remisami. Tym razem trener Marcin Brosz dał szansę gry przede wszystkim młodzieżowcom, a także graczom testowanym, którzy walczą o angaż w I-ligowcu.

Jedyna bramka padła w 63. minucie. Wtedy to Ishmael Kofi precyzyjnym strzałem zakończył akcję reprezentacji AFE. Kilka minut wcześniej świetną okazję do objęcia prowadzenia miał Górnik Zabrze, ale po strzale Erika Grendela piłkę z linii bramkowej zdołał wybić hiszpański obrońca.

Reprezentacja AFE to zespół złożony z bezrobotnych piłkarzy, którym Hiszpański Związek Piłkarzy organizuje przygotowania. Zawodnicy ci przebywają na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu. Wcześniej w meczu sparingowym bezbramkowo zremisowali z Koroną Kielce.

Górnik Zabrze - reprezentacja AFE 0:1 (0:0)
0:1 - Ishmael Kofi 63'

Skład Górnika Zabrze: Tomasz Loska - Maciej Ambrosiewicz, Adam Wolniewicz, Bartłomiej Gajda (67' Łukasz Wolsztyński), Ariel Wawszczyk - Łukasz Wolsztyński (65' Dariusz Pawłowski), Aleksander Kwiek, Erik Grendel, Szymon Żurkowski, Dariusz Pawłowski (63' Adrian Młynarczyk) - Marcin Urynowicz.