Sparingowo: pierwsza wygrana Górnika Zabrze

W rozegranym w Zabrzu meczu sparingowym miejscowy Górnik pokonał FK Fotbal Trinec 2:0. Dla 14-krotnych mistrzów Polski była to pierwsza wygrana w trakcie letniego okresu przygotowawczego.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / Stanisław Rozpędzik

We wcześniejszych meczach Górnik Zabrze zremisował 1:1 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza i MFK Karvina, a także przegrał 0:1 z reprezentacją AFE, drużyną złożoną z hiszpańskich graczy bez kontraktów, dla których Związek Piłkarzy Hiszpańskich zorganizował zgrupowanie w Polsce.

Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze Górnika Zabrze. W 22. minucie Mariusz Przybylski odegrał do Dawida Plizgi, a ten niecelnie uderzył z ostrego kąta. Dla rywali był to pierwszy sygnał ostrzegawczy. Kilka chwil później zabrzanie już prowadzili. Centrę Plizgi z rzutu wolnego na bramkę zamienił Ołeksandr Szeweluchin. W 34. minucie mogło być już 2:0, ale w sytuacji sam na sam Szymon Skrzypczak trafił w bramkarza.

Górnik prowadzenie podwyższył tuż przed przerwą, kiedy to Plizga został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę pewnie egzekwował Roman Gergel. W drugiej połowie to czeski II-ligowiec częściej dochodził do głosu, a dogodną okazje do zdobycia kontaktowej bramki miał w 61. minucie. Wtedy to FK Fotbal Trinec otrzymał rzut karny, ale strzał Pavla Malcharka obronił Grzegorz Kasprzik. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Górnik Zabrze - FK Fotbal Trinec 2:0 (2:0)
1:0 - Ołeksandr Szeweluchin 28'
2:0 - Roman Gergel (k) 44'

Skład Górnika Zabrze: Mateusz Kuchta (46' Grzegorz Kasprzik) - Michał Teichman, Bartosz Kopacz, Ołeksandr Szeweluchin, Rafał Kurzawa (74' Daniel Wajsak) - Roman Gergel, Adam Danch, Konrad Nowak, Mariusz Przybylski (74' Łukasz Wolsztyński), Dawid Plizga (46' Armin Cerimagić) - Szymon Skrzypczak.