Sparingowo: druga porażka GKS-u Tychy

GKS Tychy ma za sobą drugi mecz sparingowy w letnim okresie przygotowawczym. Ślązacy w Grodzisku Wielkopolskim przegrali z Jarotą Jarocin 0:2.

Łukasz Witczyk
kibice GKS-u Tychy Newspix / MICHAL CHWIEDUK / Na zdjęciu: kibice GKS-u Tychy

Dla GKS-u była to druga porażka w trakcie letnich przygotowań. W pierwszym sparingu tyszanie przegrali z Wartą Poznań 0:2. Podobnie jak w starciu z poznanianami, tak i w meczu z III-ligową Jarotą Jarocin, Ślązacy nie zachwycili formą.

W pierwszej połowie dogodne okazje zmarnowali Łukasz Grzeszczyk i Mateusz Grzybek. W drugiej części gry GKS również miał kilka groźnych sytuacji, a najlepszą zmarnował Artur Pląskowski, który trafił w poprzeczkę.

Oba gole padły w pierwszej połowie. W 15. minucie Jarotę na prowadzenie wyprowadził Piotr Skokowski, a kwadrans później wynik spotkania ustalił zawodnik testowany przez klub z III ligi.

GKS Tychy - Jarota Jarocin 0:2 (0:2)
0:1 - Piotr Skokowski 15'
0:2 - zawodnik testowany 30'

Skład GKS-u Tychy:

I połowa: Adrian Odyjewski (31 Eryk Niemira) - Mateusz Grzybek, Daniel Tanżyna, Michał Rutkowski, Seweryn Gancarczyk - Jakub Kowalski, Mateusz Bukowiec, Artur Lenartowski, Łukasz Grzeszczyk, Marcin Radzewicz - Mateusz Mączyński.

II połowa: Eryk Nemira (61' Maksym Wadach) - Tomasz Górkiewicz, Tomasz Boczek, Dimitri Lavalee, Maciej Mańka, Dawid Błanik, Wojciech Szumilas, Stepan Hirskyj, Daniel Duda, Damian Nieśmiałowski, Artur Pląskowski.