Sparingowo: skromne zwycięstwo Miedzi Legnica z Wartą Poznań

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Szamotułach Miedź Legnica wygrała z Wartą Poznań 1:0. Decydującego gola zdobył w 24. minucie Petteri Forsell.

Szymon Mierzyński

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza występują na co dzień jedną klasę wyżej i tę różnicę było widać, choć w zdecydowanie większym stopniu w pierwszej połowie. Jedyna bramka padła jednak nie w wyniku składnej akcji, a błędu poznaniaków, którzy zostawili Petteriemu Forsellowi tak dużo miejsca, że ten spokojnie wypracował sobie pozycję w polu karnym i pokonał Mateusza Filipowiaka mocnym uderzeniem w krótki róg.

Później gra toczyła się głównie w środkowej strefie, w drugiej części zieloni toczyli z I-ligowcem wyrównany bój i tuż przed końcowym gwizdkiem powinni wyrównać. Znakomicie z lewego skrzydła dośrodkował Nikodem Fiedosewicz, ale zamykający akcję głową Mateusz Wypych uderzył dokładnie tam, gdzie stał Łukasz Sapela. - Takie sytuacje muszą być wykorzystywane, Mateusz otrzymał piłkę na 5. metrze od bramki. Szkoda, że to nie wpadło, bo byłoby 1:1 - żałował trener Tomasz Bekas.

Miedź utrzymała ostatecznie skromne prowadzenie i odniosła drugie zwycięstwo w letnim okresie przygotowawczym (wcześniej zremisowała z Wisłą Płock 0:0 i wygrała z reprezentacją AFE 2:1). Dla zielonych to natomiast pierwsza porażka (w pierwszym sprawdzianie pokonali 2:0 GKS Tychy).

Trener Ryszard Tarasiewicz sprawdzał w sobotę dwóch piłkarzy: Filipa Karbowego (Legia Warszawa) oraz Karola Gardzielewicza (Piast Karnin).

Większa grupa kandydatów pojawiła się w Warcie. W drugiej połowie między słupkami stanął Piotr Smołuch (ostatnio Legionovia Legionowo), który zaliczył kilka dobrych interwencji, zwłaszcza po kontrach legniczan. W polu natomiast testowani byli: Adrian Zawadka (Ursus Warszawa), Damian Sierant (junior Lecha Poznań) oraz Patryk Nouri (PGE GKS Bełchatów). Ten ostatni najpewniej nie dostanie kolejnej szansy, bo wypadł na tyle słabo, że spędził na murawie zaledwie 34 minuty.

Miedź rozegra kolejny sparing we wtorek, a jej rywalem będzie Rotherham United. Warciarze natomiast trzy dni później zmierzą się z Sokołem Kleczew.

Miedź Legnica - Warta Poznań 1:0 (1:0)
1:0 - Petteri Forsell 24'

Miedź Legnica: Paweł Kapsa (46' Łukasz Sapela) - Grzegorz Bartczak (46' Adrian Cierpka), Michał Stasiak (46' Artjom Artjunin), Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie (46' Rumen Trifonov), Adrian Łuszkiewicz (46' Jakub Chrzanowski), Damian Rasak, Petteri Forsell (46' Filip Karbowy), Keon Daniel (46' Oscar Martin Hernandez), Łukasz Garguła (46' Karol Gardzielewicz), Jakub Vojtus (46' Paul Batin).

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak (46' Piotr Smołuch) - Artur Marciniak (46' Tomasz Koziorowski), Adrian Zawadka (62' Mateusz Wypych), Bartosz Kieliba (46' Nikodem Fiedosewicz), Jakub Kiełb (62' Patryk Pawłowski), Alain Ngamayama, Łukasz Białożyt (46' Adrian Szynka), Gracjan Goździk (46' Patryk Nouri, 79' Michał Ciarkowski), Krzysztof Biegański (46' Miłosz Brylewski), Michał Ciarkowski (46' Damian Sierant), Łukasz Spławski (46' Jan Paczyński).

Żółta kartka: Łukasz Białożyt (Warta Poznań).

Widzów: 60.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!