Polacy w Alpha Ethniki: Gol Żurwskiego, asysta Wawrzyniaka

W sobotę i niedzielę odbyła się w Grecji 23. seria spotkań miejscowej ekstraklasy. Swojego szóstego gola w aktualnym sezonie Alpha Ethniki zdobył Maciej Żurawski. W weekend z dobrej strony pokazał się Jakub Wawrzyniak, który zaliczył asystę przy golu dla PAO.

Wojciech Święch

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - klub naszego rodaka zmierzył się u siebie z OFI Kreta. Były zawodnik Pogoni Szczecin wystąpił w całym meczu. W 53. minucie centrę w pole karne gości posłał Dimitrios Souanis. Do futbolówki doszedł polski pomocnik, lecz jego strzał nie był celny. W 67. minucie Grzelak ładnie przymierzył z rzutu wolnego. W tej sytuacji świetną interwencją wykazał się Arkadiusz Malarz, który rzucił się w prawy róg swojej bramki. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - drużyna polskiego golkipera zmierzyła się w derbach miasta z PAOK-iem. Nasz rodak zagrał w całym meczu. Zanotował on dobry występ. W 78. minucie Sérgio Conceiçao znalazł się sam na sam z Kowalewskim. Jednak Polak zdołał nogami obronić strzał rywala. Chwilę później nasz rodak był już bezradny, gdy z bliskiej odległości "siatkę" założył mu Pablo Contreras. W 85. minucie gospodarze mogli podwyższyć wynik, lecz Kowalewski wykazał się świetnym refleksem przy uderzeniu głową w wykonaniu Labrosa Choutosa. Iraklis doznał porażki w stosunku 0:1.

Paweł Linka (Skoda Xanthi) - nasz rodak nie wystąpił w pojedynku przeciwko OFI Kreta (0:0).

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe ze Skodą Xanthi (0:0). Nasz rodak wystąpił w całym spotkaniu.

Piotr Piechniak (Levadiakos) - zespół naszego rodaka zmierzył się na wyjeździe z Panserraikosem. Były pomocnik Polonii Warszawa pojawił się w wyjściowym składzie gości. W 70. minucie ujrzał on żółtą kartkę. Cztery minuty później naszego rodaka na boisku zastąpił Alban Bushi. Goście doznali porażki w stosunku 0:1.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor nie wystąpił w derbowym meczu przeciwko Iraklisowi (1:0), gdyż jego rekonwalescencja po doznanej kontuzji wciąż się przedłuża.

Jakub Wawrzyniak (Panathinaikos Ateny) - obrońca reprezentacji Polski wystąpił w całym meczu przed własną publicznością przeciwko Panioniosowi. Były zawodnik Legii Warszawa zaliczył asystę przy pierwszym golu w tym spotkaniu. Nasz rodak dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne rywali. Do futbolówki dopadł na piątym metrze Dimitris Salpigidis, który zdecydował się na uderzenie głową i było 1:0. Zielone Koniczynki w derbach stolicy odniosły zwycięstwo w stosunku 2:1.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się na wyjeździe z AE Larissa. Polak rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pojawił się on na murawie w 53. minucie spotkania, kiedy to zastąpił Javito. W 64. minucie centrę z lewego skrzydła w pole karne gospodarzy posłał Nikolaos Karabelas. Do futbolówki dopadł Włodarczyk, ale jego uderzenie głową nie było celne. Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski pojawił się w wyjściowym składzie swojej drużyny. Mistrz kraju zmierzył się na wyjeździe z Ergotelisem i doznał niespodziewanej porażki w stosunku 0:1. Były obrońca Polonii Warszawa wystąpił w całym spotkaniu.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się u siebie z Arisem Saloniki. Były piłkarz Wisły Kraków nie pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy. Jednak polski napastnik wybiegł na boisko już w 23. minucie, kiedy to zastąpił kontuzjowanego Steliosa Giannakopoulosa. W 43. minucie meczu Żurawski z prawego skrzydła dośrodkował w szesnastkę rywali. Piłkę zdołał przejąć Stylianos Venetidis, lecz przy uderzeniu głową zabrakło mu precyzji. Zaraz po przerwie nasz rodak zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale futbolówka minęła słupek. Żurawski w 77. minucie wykorzystał podyktowany rzut karny. Zespół AE Larissa wyszedł na prowadzenie, lecz Aris zdołał wyrównać tuż przed końcem pojedynku. W meczu tym padł wynik 1:1.