Sparingowo: Podbeskidzie Bielsko-Biała lepsze od czeskiego II-ligowca

W rozegranym w środę w Dankowicach meczu sparingowym Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało MFK Frydek-Mistem 2:1. Bramki dla bielskiego klubu zdobyli Dariusz Kołodziej i Robert Demjan.

Górale od początku spotkania mieli przewagę nad rywalami, ale brakowało im skuteczności. Również Czesi odgryzali się groźnymi akcjami, lecz nie przyniosło to bramkowego rezultatu. Bielszczanie na prowadzenie wyszli w końcówce pierwszej połowy, kiedy to sędzia podyktował rzut karny za faul na Damianie Chmielu, a jedenastkę na bramkę zamienił Dariusz Kołodziej.

Po przerwie trener Dariusz Dźwigała zmienił niemal całą jedenastkę, po raz kolejny przyglądając się formie prezentowanej przez swoich zawodników. W 75. minucie bielszczanie zdobyli drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Robert Demjan. Kilka chwil później jedynego  gola dla MFK Frydek-Mistek strzelił Marek Szotkowski.

Dla Podbeskidzia był to szósty sparing w okresie przygotowawczym i drugi, w którym odnieśli zwycięstwo. W czterech pozostałych starciach Górale musieli uznać wyższość rywali.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - MFK Frydek-Místek 2:1 (1:0) 1:0 - Dariusz Kołodziej (k) 43' 2:0 - Robert Demjan 75' 2:1 - Marek Szotkowski 81'

Skład Podbeskidzia Bielsko-Biała:

I połowa: Rafał Leszczyński - Patryk Dziczek, Robert Menzel, Haris Memic, Ariel Wawszczyk - Marek Sokołowski, Damian Chmiel, Adam Deja, Dariusz Kołodziej, Ilir Pali - Kamil Jonkisz

II połowa: Mateusz Lis - Patryk Dziczek (60' Łukasz Zakrzewski), Jozef Piacek, Martin Baran, Mariusz Magiera - Łukasz Sierpina, Daniel Feruga, Daniel Mikołajewski, Arkadiusz Jaworski, Tomasz Podgórski - Robert Demjan

{"id":"","title":""}