LM: kanonada w Słowenii, klub Michała Nalepy zremisował

W środę 14 klubów rozpoczęło walkę w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Piłkarze Olimpiji Lublana i AS Trencin zdobyli sześć goli w 43 minuty. Ferencvaros z Michałem Nalepą w jedenastce zremisował 1:1 z Partizani Tirana.

Newspix / PUZZLEPIX/NEWSPIX.PL

II runda eliminacji Ligi Mistrzów rozpoczęła się we wtorek. Sezon w europejskich pucharach rozpoczęła Legia Warszawa i zremisowała 1:1 z HSK Zrinjski Mostar. Największą niespodziankę sprawili Gibraltarczycy z Lincoln Red Imps FC, którzy pokonali 1:0 Celtic Glasgow. Najwięcej goli padło w meczu Hapoelu Beer Sheva, który był niedawno na zgrupowaniu w Wielkopolsce. Mistrz Izraela pokonał 3:2 Sheriff Tyraspol.

W środę piłkarze Olimpiji Lublana i AS Trencin potrzebowali tylko 43 minut, by pobić tamten wynik i zdobyć sześć bramek. Klub ze Słowacji rozpoczął fenomenalnie od zdobycia czterech goli, potwierdzając, że ma przebojowy zespół. W jedenastce Olimpiji był Andraz Kirm znany z Wisły Kraków, a kanonadę obserwował z ławki były bramkarz Floty Świnoujście Darko Brljak. Słoweńcy nie poddali się i odpowiedzieli Słowakom trzema golami, poprawiając wynik szalonego spotkania na 3:4.

Ferencvaros z Michałem Nalepą w składzie zremisował 1:1 z Partizani Tirana. Węgrzy doprowadzili do kompromisowego wyniku w 71. minucie dzięki strzałowi Daniela Bode. Nalepa był pierwszym piłkarzem, który dostał żółtą kartkę. Sędzia upomniał Polaka za zbyt ostry faul. Partizani zastąpiło w eliminacjach Ligi Mistrzów Skenderbeu Korcze wykluczone przez UEFA za korupcję.

Solidną zaliczkę wypracowali sobie gracze FC Kopenhaga, którzy zwyciężyli w Irlandii Północnej 3:0 z Crusaders FC. Po trzech minutach prowadzili i stopniowo powiększali zaliczkę przed rewanżem, do którego przystąpią ze spokojnymi głowami. Rosenborg Trondheim ma przewagę 3:1 w skandynawskim dwumeczu z IFK Norrkoeping. Worek z golami w tym starciu rozwiązał się po przerwie.

Do walki o fazę grupową Ligi Mistrzów przystąpiła FK Astana. Na początek tylko zremisowała bezbramkowo z Żalgirisem na Litwie. Warto pamiętać, że rok temu Kazachowie rozstrzygali wszystkie dwumecze w eliminacjach na sztucznej murawie w Astanie aż sensacyjnie przedostali się do elitarnych rozgrywek.