Sparingowo: zimny prysznic Zagłębia

W środę 13 lipca piłkarze Zagłębia Sosnowiec rozegrali mecz kontrolny ze Stalą Mielec. Drużyna z Górnego Śląska przegrała ostatecznie 1:3.

Olga Krzysztofik

Poprzedni tydzień Zagłębiacy spędzili na obozie przygotowawczym w Wodzisławiu Śląskim. - Zdajemy sobie sprawę, że w polu karnym musi być większa liczba zawodników i musi być większa pazerność na piłkę, chęć dorwania się do piłki i oddanie strzału - podsumował zgrupowanie trener Jacek Magiera.

Natomiast w środę sosnowiczanie zmierzyli się ze Stalą Mielec. Wynik otworzyli błyskawicznie, bo już w 3. minucie. Sebastian Dudek podał do Martina Pribuli, który wszedł pomiędzy obrońców i wykończył akcję strzałem przy słupku. W 22. minucie Stal wyrównała na 1:1, a to za sprawą spokojnego uderzenia Sebastiana Zalepy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Po zmianie stron przyjezdni szybko mogli osiągnąć prowadzenie, ale dobrze zachował się Wojciech Fabisiak. W 59. minucie Jacek Magiera wprowadził do gry aż ośmiu piłkarzy. Trzy minuty później Zagłębie przegrywało już 1:2, a to za sprawą fatalnego błędu technicznego Żarko Udovicicia, który w zamyśle chciał przerzucić piłkę na drugie skrzydło, a wpakował ją do bramki.

Wynik w 78. minucie ustalił Szymon Sobczak, który wykorzystał fakt, że Fabisiak za daleko wyszedł z bramki. Ostatecznie mielecka Stal wygrała 3:1. Podczas sparingu widać było, że sosnowiczanie mają w nogach ciężkie treningi.

W tym meczu sztab szkoleniowy Zagłębia testował trzech graczy - skrzydłowego Konrada Handzlika, napastnika Sebastiana Musiolika oraz pomocnika Pawła Broniszewskiego.

Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 1:3 (1:1)
1:0 - Martin Pribula 3'
1:1 - Sebastian Zalepa 22'
1:2 - Żarko Udovicić 62' (sam.)
1:3 - Szymon Sobczak 78'

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak - Najemski (59' Sierczyński), Budek (59' Wiktorski), Krzykowski (59' Markowski), Witkowski (59' Udovićić) - Matusiak (59' Nowak), Dudek (33' Broniszewski) - Wilk (59' Sławomir Musiolik), Mularczyk (59' Bartczak), Pribula (46' Handzlik) - Sebastian Musiolik (59' Matić).

Stal Mielec: Kozioł (46' Libera) - Sulewski (46' Prejs), Zalepa (46' Bierzało), Kiercz, Getinger (46' Libercki) - Oziębło (46' Bożek), Lech (46' Marciniec), Żubrowski (73' Lech), Szczepański (46' zawodnik testowany) - Cholewiak (46' Sobczak), Łętocha (46' Buczek).