Borussia Dortmund pokonała zespół Waldemara Soboty. Pierre-Emerick Aubameyang znów strzela

W trzecim meczu kontrolnym przed nowym sezonem Borussia Dortmund odniosła trzecie zwycięstwo. Po pokonaniu SpVgg Erkenschwick 5:2 oraz Wuppertaler 2:0 zespół Thomasa Tuchela wygrał 3:2 z II-ligowym FC St. Pauli.

Konrad Kostorz
BERND THISSEN/DPA/PAP / BERND THISSEN/DPA/PAP

Borussia szybko objęła dwubramkowe prowadzenie za sprawą swojego najlepszego strzelca Pierre-Emericka Aubameyanga. Gabończyk w dwóch pierwszych sparingach nie zdobywał goli, ale tym razem potrzebował zaledwie 18 minut, by popisać się dubletem.

Po przerwie Thomas Tuchel posłał na boisko w większości zawodników z drużyny juniorskiej, co wykorzystali piłkarze St. Pauli, doprowadzając do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do Borussii - w 88. minucie trafił wielki talent pozyskany z RSC Anderlecht, Orel Mangala.

Wśród pokonanych nie zabrakło przygotowującego się do sezonu Waldemara Soboty, który wystąpił od pierwszego gwizdka.

Borussia Dortmund - FC St. Pauli 3:2 (2:0)
1:0 - Aubameyang 4'
2:0 - Aubameyang (k.) 18'
2:1 - Litka 61'
2:2 - Empen 79'
3:2 - Mangala 88'

Skład BVB:

I połowa: Weidenfeller - Ginter, Bender (31' Larsen), Sokratis, Schmelzer - Rode, Castro - Ramos, Kagawa, Dembele - Aubameyang.

II połowa: Bonmann - Camoglu, Pieper, Merino, Scuderi - Burnić, Hober - Larsen, Leitner, Passlack - Mangala.