Sparingowo: Warta Poznań pokonała Górnika Zabrze

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Opalenicy Górnik Zabrze przegrał z Wartą Poznań 1:2. Pojedynek miał dwa oblicza, przed przerwą znacznie lepsi byli piłkarze z Górnego Śląska, ale w drugiej połowie dominował beniaminek II ligi.

Szymon Mierzyński
Ekipa Marcina Brosza prowadziła od 24. minuty, gdy Łukasz Wolsztyński wykorzystał pochopne wyjście z bramki Mateusza Filipowiaka i pokonał go ładnym lobem. Później zabrzanie mieli jeszcze kilka szans, by podwyższyć wynik, ale razili nieskutecznością.

Po zmianie stron spotkanie wyglądało już zupełnie inaczej. Zieloni doszli do głosu i dość szybko, bo już w 51. minucie odrobili straty. Po błędzie obrony przeciwnika Krzysztof Biegański dograł do Łukasza Spławskiego, a ten dopełnił formalności na pustą bramkę.

22 minuty później Warta zdobyła drugiego gola - tym razem z rzutu karnego. Sprokurował go Michał Teichman, który sfaulował Alaina Ngamayamę. Z "wapna" do siatki bardzo pewnie trafił natomiast Łukasz Białożyt. Na tego gola Górnik nie potrafił już odpowiedzieć i ostatecznie beniaminek II ligi triumfował 2:1.

Trener Marcin Brosz testował w sobotę czterech zawodników: Mikołaja Juchacza (ostatnio Formacja Port 2000 Mostki), Tomasza Lisowskiego (Chojniczanka Chojnice), Lukasa Stratila (MFK Frydek-Mistek) oraz Sebastiana Czapę (Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie). W ekipie ze stolicy Wielkopolski sprawdzani byli natomiast Michał Cywiński (Wda Świecie) i Tomasz Dejewski (Lech Poznań).

Górnik Zabrze - Warta Poznań 1:2 (1:0)
1:0 - Łukasz Wolsztyński 24'
1:1 - Łukasz Spławski 51'
1:2 - Alain Ngamayama (k.) 73'

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik - Michał Teichman, Bartłomiej Gajda, Michał Ambrosiewicz, Tomasz Lisowski, Mikołaj Juchacz (46' Szymon Żurkowski), Sebastian Czapa (46' Daniel Wajsak), Roman Gergel, Łukasz Wolsztyński, Lukas Stratil (61' Dariusz Pawłowski), Szymon Skrzypczak (67' Krzysztof Kiklaisz).

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak - Jakub Kiełb, Artur Marciniak, Tomasz Dejewski, Nikodem Fiedosewicz (59' Miłosz Brylewski), Alain Ngamayama (73' Adrian Szynka), Łukasz Białożyt, Gracjan Goździk (59' Michał Cywiński), Krzysztof Biegański, Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski (73' Jan Paczyński).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

Widzów: 70.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!