LM: FC Kopenhaga zdemolował rywala 9:0, asysta Władimira Dwaliszwiliego

Piłkarze FC Kopenhaga wygrali 9:0 dwumecz z Crusaders FC w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Awansowały kluby Inakiego Astiza i Władimira Dwaliszwiliego, a odpadła drużyna Adriana Cieślewicza.

PAP/EPA / Valda Kalnina

Pierwsze do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów dostało się Dinamo Tbilisi. Gruzini zdobyli gola w 21. minucie rewanżu z Alaszkertem Erewań, po którym prowadzili 3:0 w dwumeczu. Tak odebrali rywalom nadzieję na awans. Do bramki trafił Jambul Jigauri po podaniu Władimira Dwaliszwiliego. "Lado" opuścił latem Pogoń Szczecin, a wcześniej zdobył dwa mistrzostwa Polski w barwach Legii. Alaszkert zareagował tylko golem honorowym Norayra Gyozaljana.

Na zgrupowaniu w Wielkopolsce byli piłkarze Hapoelu Beer Sheva. Mistrz Izraela traktował surowo w sparingach przedstawicieli Lotto Ekstraklasy. Przygotował wystarczająco dobrą formę, by zwyciężyć w dwumeczu z Sheriffem Tiraspolem. Hapoel wypracował sobie zaliczkę 3:2 u siebie, po czym zremisował bezbramkowo w Mołdawii.

Zgodnie z przewidywaniami Red Bull Salzburg wyeliminował FK Lipawa, a APOEL Nikozja pokonał New Saints FC. Zwycięstwo z Walijczykami nie przyszło faworytom łatwo. Pierwszego gola strzelili po blisko 150 minutach rywalizacji. Po rozwiązaniu worka z bramkami poszło z górki i APOEL wygrał 3:0. Cieszył się były obrońca Legii Inaki Astiz, który zagrał 90 minut, a martwił Adrian Cieślewicz. Polak z New Saints spędził na boisku 79 minut.

9:0 - to efektowny wynik dwumeczu FC Kopenhaga z Crusaders FC. Duńczycy zdobyli trzy gole w Irlandii Północnej, a we wtorek dorzucili rywalom podwójny bagaż bramek. FC Kopenhaga zmierzy się w następnej rundzie eliminacji z Astrą Giurgiu. Także Ludogorec Razgrad zakończył dwumecz przekonującym rezultatem. Bułgarzy wygrali 5:0 z Mladost Podgorica.

W walce o awans do Ligi Mistrzów pozostała Legia Warszawa. Stołeczna drużyna wygrała przy Łazienkowskiej 2:0 z HSK Zrinjski Mostar. Oba gole zdobył Nemanja Nikolić. Najlepszy napastnik Ekstraklasy wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką Todorovicia, a następnie skorzystał z podania Kaspera Hamalainena. Nikolić trafił do bramki również w pierwszym, zremisowanym 1:1 meczu.

Następnym przeciwnikiem Legionistów będzie lepszy w parze AS Trencin i Olimpija Lublana. Rewanż w środę. Trencin ma atut własnego boiska i przewagę 4:3.