Legia - Zrinjski: kontuzja Guilherme

Fatalnie zaczął się dla Legii Warszawa rewanżowy mecz II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z HSK Zrinjski Mostar. W 13. minucie z powodu kontuzji z boiska musiał zejść Guilherme.

Maciej Rowiński
PAP/Andrzej Grygiel / PAP/Andrzej Grygiel

Brazylijczyk został sfaulowany w 11. minucie przez Tomicia. Guilherme pechowo upadł na murawę i po interwencji lekarzy Legii, trener Besnik Hasi był zmuszony zdjąć 25-latka z boiska. W jego miejsce wszedł Kasper Hamalainen.

Na razie nie wiadomo, na ile poważna jest kontuzja Guilherme. Reporter Polsatu Sport Sebastian Staszewski poinformował na Twitterze, że piłkarz mistrza Polski najprawdopodobniej ma wybity bark.

Guilherme był najlepszym zawodnikiem Legii w pierwszym spotkaniu z Zrinjski Mostar (1:1). Obrońcy bośniackiej drużyny nie potrafili sobie z nim poradzić i często przekraczali przepisy. Za faule na Brazylijczyku sędzia tamtego meczu pokazał rywalom aż pięć żółtych kartek.