Bayern Monachium - Manchester City: udany debiut Carlo Ancelottiego

W przedsezonowym spotkaniu towarzyskim rozegranym w Monachium miejscowy Bayern pokonał angielski Manchester City 1:0. Ten mecz był nieoficjalnym debiutem Carlo Ancelottiego w klubie z Niemiec.

Tomasz Rosiński
Carlo Ancelotti na treningu Bayernu PAP / EPA/ANDREAS GEBERT / Carlo Ancelotti na treningu Bayernu

Obydwie ekipy przystąpiły do rywalizacji osłabione brakiem niektórych uczestników Euro 2016, jak między innymi: Robert Lewandowski, Jerome BoatengThomas Mueller, Manuel Neuer (Bayern), Joe Hart i Kevin De Bruyne (Manchester). Środowe starcie było zapowiadane jako pojedynek byłego trenera mistrzów Niemiec, a obecnie Man City, Pepa Guardioli, z nowym opiekunem Bawarczyków, czyli Carlo Ancelottim.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando monachijczyków, którzy częściej byli przy piłce i stwarzali spore zagrożenie pod bramką Wilfredo Caballero.

Bliski otwarcia wyniku konfrontacji był w 28. minucie Julian Green, ale strzał amerykańskiego napastnika niemieckiej drużyny obronił golkiper gości. Kolejną dogodną okazję do zdobycia gola miał trzy minuty później Franck Ribery, lecz jego uderzenie również zatrzymał Caballero i ostatecznie I odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron opiekunowie Bayernu Monachium i Manchesteru City dokonali kilku zmian w prowadzonych przez siebie drużynach. Goście od razu starali się wykorzystać zejście Francka Ribery'ego, Davida Alaby oraz Xabiego Alonso, przez co gra się wyrównała.

Przez dłuższy czas żadnemu z zespołów nie udawało się wypracować klarownej sytuacji do pokonania bramkarza rywali. Dopiero w 76. minucie świetną akcję przeprowadził Erdal Ozturk, którzy strzałem z dalszej odległości pokonał 20-letniego Agnusa Gunna.

Obraz gry już do końca nie uległ zmianie, a tym samym mistrz Niemiec pokonał czwartą ekipę ostatniego sezonu Premier League 1:0.