Pierwsze zwycięstwo Antonio Conte

Antonio Conte przed kilkoma dniami przegrał z Rapidem Wiedeń (0:2) w towarzyskim spotkaniu, w którym zaliczył nieoficjalny debiut. Jednak już w drugim meczu pokonał RZ Pellets WAC 3:0.

Bartosz Zimkowski
Na zdjęciu Antonio Conte Getty Images / Steve Bardens / Na zdjęciu Antonio Conte

Antonio Conte nadal musi sobie radzić bez podstawowych zawodników, którzy wciąż nie grają po Euro 2016. Tym razem jednak nie było wpadki i jego ekipa dość pewnie pokonała austriacki zespół.

Pierwszą bramkę zdobył w 40. minucie Bertrand Traore, który z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki, a asystę zaliczył Willian.

Na kolejnego gola trzeba było czekać już do 84. minuty. Wówczas rezerwowy Ruben Loftus-Cheek otrzymał dośrodkowanie od Victora Mosesa z rzutu rożnego i strzałem głową trafił do siatki.

Kropkę nad "i" postawił już w doliczonym czasie gry inny zmiennik Nathaniel Chalobah, który wykorzystał swoją szybkość i strzałem po dalszym rogu pokonał bramkarza, ustalając wynik na 3:0.

Teraz londyńczycy udają się do USA, gdzie zagrają w międzynarodowym turnieju.

RZ Pellets WAC - Chelsea FC 0:3 (0:1)
0:1 - Bertrand Traore 40'
0:2 - Ruben Loftus-Cheek 84'
0:3 - Nathaniel Chalobah 90'