Świetny mecz Arkadiusza Malarza. Uratował Legię

Znakomicie dysponowany we wtorkowym spotkaniu z HSK Zrinjski Mostar był Arkadiusz Malarz, bramkarz warszawskiego zespołu. - Bez przesady, zrobiłem swoje - skromnie przyznał po meczu.

Karol Wasiek
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki

W pierwszym spotkaniu Arkadiusz Malarz opuścił boisko po 45 minutach. Bramkarz Legii narzekał na uraz łydki i Besnik Hasi po konsultacji ze sztabem medycznym doszedł do wniosku, że nie ma sensu ryzykować zdrowiem zawodnika. Kontuzja nie okazała się jednak groźna i doświadczony golkiper zagrał w kolejnym meczu. Legia Warszawa w ramach Lotto Ekstraklasy zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok.

Hasi postawił także na Malarza w rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Wydawało się, że w starciu z HSK Zrinjski Mostar golkiper Legii nie będzie miał za wiele pracy, ale Bośniacy postawili mistrzom Polski trudne warunki.

W drugiej połowie dwukrotnie poważnie zagrozili bramce Legii. Malarz kapitalnie interweniował po strzałach Jasmina Mesanovicia i Olivera Petraka. Bramkarz mistrzów Polski udowodnił, że świetnie zna się na swoim fachu.

- Cieszę się, że zagraliśmy na zero z tyłu. Tak sobie zakładaliśmy, tego chcieliśmy w poprzednich spotkaniach, ale się nie udawało. Chciałbym, żeby tak już zostało.
Na boisku nie zastanawiam się nad swoimi interwencjami. To są ułamki sekund, więc o tych dwóch paradach mogę powiedzieć jedynie tyle: dobrze się rzuciłem, wybiłem piłkę i tyle. Najważniejsze, że nie wpadła do siatki - skromnie przyznał po zakończeniu spotkania.

Malarz dodał także, że goście z Bośni postawili Legii trudniejsze warunki, niż w pierwszym meczu.

- Rywale lepiej grali piłką i mieliśmy przez chwilę problemy. Po pierwszej zdobytej bramce byłem już jednak spokojniejszy i pewny tego, że po przerwie przypieczętujemy awans - zaznaczył.

W 3. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów Legia Warszawa zagra z AS Trencin.

Czy Legia Warszawa awansuje do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów?