Filip Starzyński gotowy na mecz z Lechem. Mordercze dwa tygodnie dla Zagłębia Lubin

Ledwie w piątek Filip Starzyński został nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin, a już w niedzielę może zagrać przeciwko Lechowi Poznań.

Bartosz Zimkowski
WP SportoweFakty / PAP/Maciej Kulczyński
Wszystko wskazuje na to, że Piotr Stokowiec nie tylko zabierze Filipa Starzyńskiego do Poznania, ale da mu wystąpić od pierwszej minuty. To efekt morderczego meczu z Partizanem Belgrad w czwartkowy wieczór. Miedziowi pojedynek z Serbami skończyli chwilę przed północną, po 120 minutach i rzutach karnych. W rywalizację z Partizanem włożyli mnóstwo sił i z pewnością odbije się to na ich kondycji fizycznej w niedzielne popołudnie.

To wówczas zmierzą się na Bułgarskiej z Lechem Poznań. Dla Kolejorza będzie to dopiero trzeci mecz w sezonie, a dla Zagłębia już szósty. Rozgrywki rozpoczęli dobre trzy tygodnie temu pojedynkiem w Sofii ze Sławiją w eliminacjach do Ligi Europy. Później był dwumecz z Partizanem oraz spotkanie z Koroną Kielce. Już tydzień temu Piotr Stokowiec dał odpocząć kilku swoim zawodnikom, a mimo to lubinianie wygrali aż 4:0.

Starzyński powinien pojawić się w Poznaniu od pierwszej minuty, chociaż w związku z Euro 2016 miał wydłużone wakacje. Jednak jak sam zapewnia - jest gotowy do gry i trudno przypuszczać, żeby Stokowiec nie skorzystał z niego.

Na występ od pierwszej minuty mogą również liczyć: Krzysztof Janus, Jan Vlasko (byłby wówczas skrzydłowym), Michal Papadopulos czy Jakub Tosik. Trudno jednak wyrokować, ile tak naprawdę zmian zrobi Piotr Stokowiec.

Morderczy mecz w czwartek to jedno, ale Zagłębie za kilka dni znów będzie rywalizowało w europejskich pucharach. 28 lipca do Lubina przyjedzie bowiem duńskie SonderjyskE.

- Robimy wszystko, żeby zawodnicy się należycie zregenerowali. Myślę, że ten proces przebiega prawidłowo. Wiemy na co się pisaliśmy i jesteśmy na to przygotowani - kończy Piotr Stokowiec.

Miedziowi w 15 dni zagrają aż 5 meczów (3 w Ekstraklasie i 2 w Lidze Europy).